Mlađani teniser Stefan Skobelov najbolji u regionu, Ana Stanković najbolja u Knjaževcu

Teniseri i teniserke Teniske akademije Živković (TAŽ) su i tokom protekle nedelje bili uspešni.

Juče je u Nišu na terenima Radničkog završeno prvenstvo Teniskog saveza istočne Srbije u konkurenciji seniora. Šampion regiona je Stefan Skobelev (TAŽ). On je posle titule najboljeg u regionu do 16 godina, osvojio i seniorsku titulu, a tek mu je 15. U finalu je bio bolji od Marjana Stančića (TK Kostić, Niš). Stefan je do titule stigao posle prekida u prvom setu pri vođstvu od 4:0, Marjan je zbog povrede leđa morao da preda meč. I treće mesto je pripalo teniseru niške akademije Iliji Ivanoviću.

Značajan rezultat postigla je i Anja Stanković (TAŽ). Anja je osvojila Otvoreno prvenstvo Timočke krajine na terenima u Knjaževcu. Radi se o turniru prve kategorije u okviru kalendara Teniskog saveza Srbije za teniserke do 14 godina. U finalu je bila bolja od Milice Popovski iz Pančeva sa 2:1 (6/7, 6/4, 6/2).

Zapažen rezultat postigla je i Nađa Mladenović (TAŽ), ona je osvojila šampionsku titulu na Otvorenom prvenstvu Niša u konkurenciji do 10 godina. Na istom turniru, teniserke Teniske akademije Živković Jovana Bojović i Danica Marjanović su podelile treće mesto. U dobrom ritmu nastavila je i Emilija Zdravković (TAŽ), ona je stigla do vicešampionske titule na Tennis Europe turniru do 14 godina u Bukureštu. Vredno je pomenuti i da je Aleksandar Žikić (TAŽ) osvojio treće mesto u singlu i prvo u dublu na Otvorenom prvenstvu Beograda do 12 godina.