Leskovčani dobili priliku za pokretanje sopstvenog biznisa

U Svečanoj sali grada Leskovca danas su uručeni ugovori o subvencijama za samozapošljavanje.

Ukupno 5 miliona je izdvojeno iz budžeta grada za ovu meru Lokalnog akcionog plana za zapošljavanje.

„Otvaranje novih radnih mesta i zapošljavanje su parametri po kojima se prepoznaje dobar rad jedne lokalne samouprave.U prilog tome govore da je prošle godine u našem gradu zapošljeno 15,46 lica. Kada ovom podatku dodamo činjenicu da je određeni broj zaposlen u neformalnom sektoru i da postoje i lica koja primaju nadoknadu do penzije, neki realan procenat nezaposlenih je oko 11% – kazao je gradonačelnik Cvetanović.

25 Leskovčana primilo je danas ugovore, a u ime mladih prisutnima se obratila Andrijana Ilić koja je ovom prilikom istakla da ovakvim projektima grad pruža podršku licima bez zaposlenja da s jedne strane steknu potrebna uskustva za vođenje sopstvenog biznisa, a sa druge strane, što je još bitnije za realizaciju sopstvenih ideja.

Check Also

Leskovčanka Jasmina Jovanović Maca u četvrtfinalu prestižnog svetskog takmičenja

Leskovčanka među 200.000 umetnika iz celog sveta, potrebni su joj glasovi za nastavak takmičenja Leskovčanka …