Lider u Kragujevcu slomio otpor Leskovčana u neizvesnoj završnici.

Košarkaši Zdravlja poraženi su na gostovanju u Kragujevcu u duelu sa liderom na tabeli, ekipom Radničkog, rezultatom 90:82 (21:20, 18:23, 24:19, 27:20).

Leskovčani su se hrabro isprsili pred liderom čiji sastav na terenu predvodi prekaljeni internacionalac, neladašnji igrač Partizana Raško Katić. U timu Zdravlja jedno novo, ali dobro poznato ime: u svoj Leskovac vratio se Milan Radivojević koji će u nastavku sezone biti veliko pojačanje za tim leskovačkog drugoligaša.

Posle izjednačene prve četvrtine, gosti su na odmor posle prvog poluvremena otišli sa 4 poena prednosti (39:43).

U drugom poluvremenu nastavak žestoke borbe na svakom delu terenu, pa su rivali u poslednjih 10 minuta ušli gotovo izjednačeni (63:62).

U poslednjih minut i po igre Kragujevčani i Leksovčani ulaze sa istom metom i istom odstojanjem (83:82). Domaćin na 01:07 do kraja stiže do 3 razlike, a tada do izražaja dolazi i iskustvo Raška Katića, ali i sreća koja je u ove večeri bila na strani Kragujevčana.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Radivojević 2, Jugović 26 (3 skoka, 3 asistencije, šut za tri 4/5, index 28), Veličković 8 (10 skokova, 9 asistencija), Petković 5, Stojković, Nedeljković, Dojčinović 5 (5 skokova), Marić 23 (4 skoka, šut za dva 8/12, index 22), Prica 10 (4 skoka), Prokić, Ilić 3, Stošić.

Izuzetno težak raspored sledećeg vikenda donosi još jedan veliki izazov košarkašima Zdravlja koji u Leskovcu dočekuje Mladost SP.