LESKOVČANI PONOVO UBEDLJIVI: Košarkaši Zdravlja kao gosti pobedili ekipu “Sveti Đorđe”

Košarkaši Zdravlja pobedili su večaras kao gosti ekipu KK “Sveti Đorđe” rezultatom 74:88 (17:21, 24:18, 18:19, 15:30) u utakmici 9. kola Druge lige Srbije.

Izjednačena borba vodila se u prvom poluvremenu koje su domaćini ipak rešili u svoju korist sa dva poena razlike (41:39).

U nastavku slička slika na terenu, pa se u poslednjih 10 minuta ušlo sa poenom razlike (59:58).

U poslednjoj četvrtini furizona igra Leskovčana koji su čvrstom odbranom i raznovrsnim i efikasnim napadom još jednom potvrdili da zaslužuju mesto u vrhu tabele Druge lige Srbije. U poslednjih 10 minuta košarkaši Zdravlja postigli su duplo više poena od rivala (15:30) i na kraju dobili i aplauze objektivne domaće publike.

Kuriozitet ove utakmice je činjenica da su čak šestorica leskovačkih košarkaša postigli dvocifren broj poena

Za ekipu Zdravlja Leskovac su igrali: Jugović 18 (4 skoka, 4 asistencije), Veličković 13 (5 ukradenih lopti, 5 asistencije, 3 skoka), Petković (4 skoka), Stojković (2 skoka, 2 asistencije), Nedeljković, Dojčinović 19 (7 skokova, 3/5 za tri, 5/7 za dva), Marić 10 (5 skokova), Prica 13 (8 skokova, 3 asistencije, 4/5 za dva), Prokić 15 (6 skokova), Ristić.

U sledećem, 10. kolu košarkaši Zdravlja gostuju u Pirotu gde ih očekuje duel sa istoimenim domaćim timom.