Leskovački plivači najbolji ambasadori našeg grada

Plivački klubovi „Dubočica“ i „Leskovac“ još jednom su dokazali da su izuzetni ambasadori našeg grada.

Naša najbolja plivačica Nina Stanisavljević je nastupila na Evropskom olimpijskom festivalu mladih (EYOF) u Bakuu. Ona je u polufinalnoj trci na 50 metara kraul postavila novi rekord takmičenja u Azerbejdžanu. Nina je bila sjajna i u finalu, osvojivši srebrnu medalju za Srbiju na ovom prestižnom takmičenju.

Mlađi predstavnici naših plivačkih klubova, takmičili su se na Državnom prvenstvu Srbije za kadete. Na ovom takmičenju, Viktor Dimitrijević došao je do zlatne medalje i postao državni prvak na 400 metara mešovito. Osim te medalje, Viktor je osvojio još dve bronzane medalje. Iva Petković je osvojila jednu srebrnu i jednu bronzanu medalju. Marija Pešić i Miloš Milenković su osvojili po jednu bronzanu medalju. Na državnom prvenstvu Srbije, koje se ove godine održalo u Kruševcu, štafeta Plivačkog kluba „Leskovac“ zauzela je drugo mesto, a štafeta Plivačkog kluba „Dubočica“ treće mesto.

Grad je ove godine za plivačke klubove izdvojio 3,6 miliona dinara. Uz to, Grad Leskovac sportistima koji osvoje medalju na državnom nivou dodeljuje jednokratne stipendije u iznosu od 30.000 dinara za prvo mesto, 20.000 dinara za drugo mesto i 10.000 dinara za treće mesto.

Grad Leskovac, na čelu sa gradonačelnikom dr Goranom Cvetanovićem, će i dalje nastaviti da pruža podršku sportistima i mladim talentovanim sugrađanima iz različitih oblasti interesovanja.

Sećanje kroz darivanje -Učenici iz Bojnika u znak sećanja na svoje drugare iz Ribnikara organizovali uskršnji bazar

Učenici Tehničke škole “Boško Krstić” iz Bojnika i njihovi predmetni profesori Tatjana Stanković i Dragan …