Leskovački kulturni centar: U utorak otvaranje izložbe „Umetnost grafike kroz prizmu studenata grafičkog dizajna Fakulteta umetnosti u Nišu“

U Galeriji Leskovačkog kulturnog centra u utorak, 16. aprila u 19 sati biće otvorena izložba „Umetnost grafike kroz prizmu studenata grafičkog dizajna Fakulteta umetnosti u Nišu“.

Na izložbi, izabranoj na konkursu za ovu izlagačku godinu, zastupljeni su radovi 50 studenata po izboru profesora Bojana Živića. „Umetnost grafike uključuje danas različite načine umetničkog izražavanja… Studenti departmana grafičkog dizajna sebe, pre svega, razumeju kao dizajnere, iako je ponekad ono što rade veoma blisko likovnoj umetnosti“, zapisao je između ostalog u katalogu ove izložbe prof. Živić.

Izložba će biti pred leskovačkom likovnom publikom do 7. maja.

Check Also

Leskovčanka Jasmina Jovanović Maca u četvrtfinalu prestižnog svetskog takmičenja

Leskovčanka među 200.000 umetnika iz celog sveta, potrebni su joj glasovi za nastavak takmičenja Leskovčanka …