Leskovačke pionirke državne šampionke i rekorderke Srbije u streljaštvu

Mlade takmičarke Streljačkog kluba „GT“ iz Leskovca ostvarile su izuzetan uspeh na Prvenstvu Srbije održanom 9. maja u Lebanu, gde su osvojile ekipnu titulu državnog prvaka i postavile novi državni rekord u gađanju vazdušnim pištoljem.

Šampionsku ekipu činile su Lena Ristić, Nikolеta Živković i Dušica Apostolović, koje su još jednom potvrdile kvalitet leskovačkog streljaštva i dominaciju svog kluba u mlađim kategorijama.

Pored ekipnog uspeha, odlične rezultate ostvarile su i u pojedinačnoj konkurenciji. Lena Ristić osvojila je prvo mesto, dok je Nikolеta Živković takmičenje završila kao drugoplasirana.

Ovim rezultatima članice SK „GT“ nastavile su niz uspeha u disciplini gađanja vazdušnim pištoljem, kako u pionirskoj, tako i u kadetskoj konkurenciji, na završnim takmičenjima sezone za mlađe kategorije.

Uspeh mladih strelkinja predstavlja veliki podstrek za razvoj sporta u Leskovcu, ali i potvrdu posvećenog rada takmičarki, trenera i kluba, koji godinama ostvaruje zapažene rezultate na državnim takmičenjima.

U klubu očekuju da će takmičarke dobre rezultate nastaviti i u novoj disciplini – gađanju malokalibarskim pištoljem.

Check Also

„Znanje koje spaja“ okupilo učenike u humanitarnoj akciji

U Osnovnoj školi „Kosta Stamenković“ u Leskovcu, u okviru „Nedelje sećanja i zajedništva“, od 4. …

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *