Slide Background
Build & Design
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Aktuelni prvak Admiral Bet Košarkaške lige Srbije, ekipa Zlatibor Gold Gondole opravdala je ulogu favorita i na gostovanju u Leskovcu.

Iako su se u Leskovcu nadali da mogu da naprave iznenađenje kao i u prolećnom duelu dva tima, izuzetno kvalitetan sastav gostiju to ovog ponedeljka nije dozvolio.

Na kraju pobeda Zlatibora rezultatom 91:98 (29:27, 25:20, 15:30, 22:21) i nastavak serije sjajnih rezultata branioca titule koji u ovoj sezoni ne zna za poraz u domaćoj ali i regionalnoj ABA2 ligi.

Leskovčani su odlično odigrali prvo poluvreme, verovatno i najbolje od kako je ova ekipa na okupu. Igrali su izabranici trenera Nikole Ristića izuzetno borbeno u odbrani, ali protiv prave šuterske mašinerije iz Čajetine to je bilo dovoljno za 47 primljenih poena.

U napadu su Leskovčani prikazali ono što može da hrabri pred nastavak sezone. Brzo, maštovito, efikasno, na momente atraktivno i zaslužili aplauze brojnih navijača koji su bili i na ovoj utakmici šesti igrač jednog od najuspešnijih leskovačkih sportskih klubova.ž

U nastavku sjajna igra favorizovanih gostiju koji su za tri munuta od minus 7 stigli do plus 6 (23. minut 54:60) i tu prednost održali do kraja trećeg perioda (69:77).

I u poslednjih 10 minuta gosti nastavljaju sjajno šutersko veče (14 trojki!) i u 35. minutu praktično je bilo rešeno pitanje pobednik (75:91).

Borbeni domaćini su u završnici uspeli da smanje prednost Zlatibora, ali vremena za potpuni preokret nije bilo.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Nešić, D. Jović 11 (3 asistencije, šut iz igre 5/7, indeks 10), Gavrilović 6 (3/5 za dva), Đ. Jović 2 (3 asistencije), Lukić 14 (4 skoka, 4/5 za dva, indeks 15), Harvey 24 (6/9 za dva, 3/6 za tri, indeks 20), Andrejević 5 (5 skokova), Chiglikov, Tasić 2, Dugalić 9 (8 skokova, 2 osvojene lopte, indeks 10), Blakney 9 (4 skoka, 3 asistencije, indeks 10), Callahan 11 (3/4 za dva).

U sledećem, 4. kolu Košarkaške lige Srbije Zdravlje gostuje u Pančevu gde će odmeriti snage sa ekipom Tamiša.

POLETI VISOKO I OSVAJAJ FREEBETOVE SVAKOG DANA!

Uz popularnu igru Super Heli u Meridianu te čekaju freebetovi svakodnevno sve do kraja aprila! …