Košarkaši Zdravlja ubedljivom pobedom “overili” plasman u plej-of Druge lige Srbije

Košarkaši Zdravlja ubedljivo su večeras u Leskovcu pobedili ekipu Železničara iz Čačka rezultatom 80:63 (23.15, 22:9, 15:19, 20:20) u utakmici 14. kola Druge lige Srbije.

Leskovčani su ovom pobedom “overili” plamsna u plej of deo takmičenja gde će se naći po 4 najbolje ekipe iz obe grupe Druge lige Srbije. Leskovački košarkaši su takmičenje u Drigoj ligi Srbije grupa Jug završili sa učinkom od 9 pobeda i 5 poraza.

Čačani su na samom početku najavili da ovaj duel s pravom nosi epitet derbija kola i do 4. minuta bili u vođstvu (6:9). Domaćin je tada zaigrao na visokom nivou, pre svega u odbrani, preokrenuoo rezultat i do kraja prve četvrtine stigao do 8 poena prednosti (23:15).

U drugoj četvrtini sjajna igra u odbrani košarkaša Zdravlaj koji su goste iz Čačka zadržali na samo 9 poena. Na odmor su Leskovčani otišli sa 21 poenom razlike (45:24) i rezultatom koji potvrđuje visok nivo ispunjavanja odbrambenih zadataka izabranika treera Lazara Spasića.

U nastavku izjednačena igra, trener Zdravlja pružio je priliku svim igračima, pa se može reći da su Leskovčani već počeli pripreme za nastupe u plej of delu Druge lige Srbije gde ih očekuju dueli sa ekipama iz Beograda i Vojvodine.

Za ekipu Zdravlja Leskovac su igrali: D. Jović 8 (3 skoka, 3 asistencije), Jovanović 8 (3/3 za dva), Stojković 9 (3 skoka, 3/3 za dva), Petković 11 (7 asistencija, 3 skoka), Bjelak 19 (4 skoka), Radivojević 2, Pejović 3 (6 skokova), Marković 11, Đ. Jović 3 (3 skoka).

Utakmicu je posmatrao i gradonačelnik Leskovca dr Goran Cvetanović sa saradnicima koji je posle utakmice čestitao pobedu i plasman u plej-of ligu predsedniku Zdravlja Igoru Stojanoviću i poželeo puno uspeha u nastvaku takmičenja.