Košarkaši Zdravlja poraženi u Vršcu, u sredu u Leskovcu gostuje vodeća Sloboda

Košarkaši Zdravlja poraženi su večeras u Vršcu u duelu sa istoimenim domaćim timom rezultatom 73:57 (21:21, 17:12, 17:12, 18:12).

Utakmica je odigrana u okviru 7. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.

Leskovčani su dobro otvorili meč, a ravnopravna igra u prvoj četvrtini donela je potpuno rezultatsko poravnanje na isteku prvog dela igre (21:21).

U nastavku do 13. minuta ista slika na terenu (26:27), a zatim period od nešto više od 4 minuta u kome gosti nisu postigli ni poena. Vrščani su pronašli rešenja za napade Leskovčana, vodili i sa 9 poena razlike (39:30), ali se na odmor otišli sa 5 poena “viška” na kontu domaćina.

Posle odmora nastavak odlične igre domaćih u odbrani, koji su znali da kazne loše šutersko veče Leskovčana koji su trojke šutirali 17% (23/4), dok je u timu Zdravlja Đorđević jedini završio meč sa dvocifrenim indeksom uspešnosti.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Cekić, Stojković, Hudson 11 (3 skoka), Petković 4, Đorđević 11 (4 skoka, indeks 11), Radivojević 8, Stamenković 6 (4 skoka), Stajić, Jovanović 4 (8 skokova), Vujasinović 2 (4 skoka), Blackwel 6, Bjelak.

Prvenstvo u AdmiralBet Košarkaškoj ligi Srbije nastavlja se već u sredu kada su na programu utakmice 8. kola. Zdravlje u Leskovcu dočekuje lidera na tabeli, ekipu Slobode, uz direktan TV prenos na Televiziji Arena Sport.

Leskovac domaćin inovativnog karavana “Tvoja firma, svetski dobavljač”

U sklopu inicijative za jačanje poslovnih veza i internacionalizaciju lokalnih preduzeća, Leskovac je danas bio …