Košarkaši Zdravlja poraženi u Arilju posle 2 produžetka

Duel dve prvoplasirane ekipe Druge lige Srbije grupa Jug pripao je domaćinu, posle velike borbe, dva produžetka i utakmice koja je i bukvalno odlučivao jedan napad.

Konačan rezultat potvrđuje utisak o čvrstim odbranama, ali i puno nervoze na obe strane: Klik – Zdravlje 88:84 (17:22, 17:19, 25:15, 13:16, 6:6, 10:6).

Propustili su Leskovčani priliku da u Arilju osvoje dva boda koja bi donela priliku za bolji start u plej-of doigravanju. Imali su gosti napad za pobedu na isteku 40. minuta igre, ali pogotka nije bilo. 18 sekundi pre kraja prvog produžetka Pejović je pogodio jedno slobodno bacanje što je bilo dovoljno za izjednačenje (78:78), domaćin je promašio u napadu pa se ušlo u još 5 minuta igre.

Klik je na početku drugog produžetka trojkom došao do prednsti (81:78), ali je na drugoj strani Pejović uzvratio za izjednačenje (81:81). Mitrović je sa 2+1 ponovo donep tri poena viška Kliku, a Spasić je na drugoj strani realizovao jedno bacanje (84:82 na 2 minuta i 33 sekunde pre kraja).

U penal završnici Mitrović je ponovo bio siguran (86:82), a u brzom napadu Dragoslav Jović je ponovo smanjio prednost domaćina na 2 razlike (86:84).

U poslednjih minut i 28 sekundi po jedan neiskorišćen napad na obe strane zbog isteka vremena. Gosti su na 24 sekunde pre kraja krenuli u poslednji napada, ali je još jedna izgubljena lopta dala priliku domaćinu da najavi konačnu pobedu. Posle brzog faula Nedeljković je 9 sekundi pre kraja realizovao oba slobodna bacanja i stavio tačku na dramatičan derbi.

Za ekipu Zdravlja Leskovac su igrali: D. Jović 16 (šut iz igre 6/10, index 12), Jovanović 24 (šut iz ogre 8/11, index 18), Stojković 2, Petković 4, Bjelak 13 (5 skokova), Radivojević 3, Pejović 4 (6 skokova), Spasić 5 (5 skokova), Marković 13 (10 skokova, index 16), Đ. Jović.

Do kraja prvod dela sezone u Drugoj ligi Srbije ostalo je još jedno kolo: sledećeg vikenda Zdravlje u Leskovcu dočekuje Železničar iz Čačka.

Conić: Nije istina da slike iz Kulturnog centra nestaju, ako neko ima drugačiju informaciju neka nam se obrati

Na današnjoj konferenciji za medije, Leskovački kulturni centar (LKC) oštro je demantovao informacije koje su …