Košarkaši Zdravlja pobedili bugarskog prvoligaša BK Šumen u okviru priprema za novu sezonu

Košarkaši Zdravlja pobedili su danas u Leskovcu ekipu Šumena iz Bugarske rezultatom 90:75 (27:22, 20:15, 16:23, 25:15).

Utakmica je odigrana u okviru priprema za novu sezonu u Košarkaškoj ligi Srbije koja počinje sledećeg vikenda.

Stručni štab nije želeo ništa da rizikuje, pa zbog lakših povreda u timu nisu bili Petković, Morgan, Gorbačov i Stojanović, pa je Zdravlje jednu od poslednjih pripremnih utakmica odigrali sa osmoricom košarkaša.

Uvodnih 10 minuta donelo je igru bez puno obaveza u odbrani, a u završnici su Leskovčani stigli do 5 poena prednosti. U drugoj četvrtini mnogo bolja igra Leskovčana u odbrani, pa je domaćin u jednom trenutku imao i 15 poena prednosti (40:25). Do odmora je tim bugarskog prvoligaša uspeo da smanji vođstvo Zdravlja na 10 poena razlike (47:37).

U nastavku za Stajića i Gavrilovića, a trener Spasić je pokušao da u rotaicji sa 8 igrača sačuva snagu timu i za duele u naredna dva dana.

U poslednjih 10 minuta ponovo znatno bolja igra Leskovčana koji na kraju stižu do ubedljive pobede u duelu sa prvoligašem iz susedne Bugarske.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Stojković 2 (7 asistencija), Gavrilović 8 (2/3 za tri), Jovanović 17 (7 skokova), Radivojević 3 (3 asistencije), Škundrić 18 (9 skokova, 7 asistencija), Lampkin 17 (10 skokova, 4 asistencije), Stajić 2 (3 skoka), Jović 23 (3/4 za dva).

Već u petak Zdravlje igra drugu prijatelsjku utakmicu sa ekipom Šumena, a početak meča zakazan je za 12 časova.

U subotu je na programu i poslednja provera pred start sezone u Košarkaškoj ligi Srbije. Zdravlje u Sportskom centru Dubočica u Leskovcu dočekuje Mladost MaxBet, a početak susreza zakazan je za 16 časova.