Izložba Slobodana Janaćkovića otvorena u Leskovačkom kulturnom centru

Prva samostalna izložba slika Slobodana Janaćkovića sinoć je otvorena u Leskovačkom kulturnom centru.

„Moj životni put me nije odveo slikarstvu iz materijalnih razloga,već sam se školovao u JNA, gde sam bio aktivni podoficir. Demobilisao se, zaposlio se u Sekretarijatu unutrašnjih poslova. Prolazili su dani, došla je penzija i tu sam konačno dobio više vremena da se bavim slikarstvom.“

Učestvovao je na kolektivnim izložbama u Leskovcu, Beogradu i Novom Sadu.

Check Also

Folklorci iz Srbije i Severne Makedonije oživeli tradiciju na Saboru u Leskovcu

Leskovac je i ove godine bio mesto susreta ljubitelja narodne igre, pesme i običaja. U …