FUDBALSKI SPEKTAKL U LESKOVCU! Dubočica pobedila Novi Sad na otvaranju novog Gradskog stadiona

Slide Background
Build & Design
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

U Leskovcu je, pred punim tribinama, pred oko 8.000 ljubitelja fudbala, utakmicom Dubočica – Novi Sad zvanično otvoren novi Gradski stadion Dubočica.

Pravi fudbalski praznik na otvaranju novog hrama fudbala koji je postao poznat i kao „Srpski Old Traford“. Nekadašnji Srpski Mančester je i večeras pokazao da je grad sporta i grad fudbala.

Praznični ambijent koji je uživo mogao da se prati širom Srbije, regiona i Evrope u direktnom prenosu na Tv Arena 1 Premium, kao da je na početku okovao noge domaćim fudbalerima.

Mladi sastav Novosađana koji je meč počeo sa čak šestoricom bonus igrača kaznio je to šokantnim ranim vođstvom. U 5. minutu Nikola Čolić je iz slobodnog udarca sa 17 metara, sa tzv. „roglja“ šesnaesterca, iznenadio nesigurnog golmana Dubočice Milorada Kojića, šutirao u bliži, desni donji ugao gola Leskovčana. Lopta je odskočila ispred gola, prevarila Kojića i završila u mreži domaćina.

Uspeli su domaći da se vrate iz šoka, a trema je uz podršku sa tribina prerasla u borbenu i na momente kvalitetnu igru. U 28. minutu solo akcija Đorđa Belića koji se izborio za poziciju i udarcem sa 20 metara iznenadio golmana Novog Sada Danila Đulćića, Lopta je završila i levom donjem uglu za veliku radost i prvi gol za Dubočicu na novom stadionu.

U 39. minutu idealna prilika za domaće. Posle prodora po levoj strani šutirao je Stefan Đurić, golman Đulčić je uspeo da zaustavi udarac. Odbijena lopta došla je do Nikoke Tasića koji je bio potpuno sam na 7-8 metara po sredini gola, ali je u stopostotnoj šasni šutirao iznad prečke.

U 26. sekundi drugog poluvremena šok za Novosađane i velika radost za Leskovčane.

Stefan Đurić se prošetao kroz šesnaesterac gostiju, stvorio sebi poziciju i sa 13-14 metara poslao loptu u mrežu Novog Sada.

U 48. minutu kapiten Dubočice Dušam Savić bio je u sjajnoj prilici da reši sve brige domaćih, ali je njegov udarac sa 10-ak metara golman Đulćić uspeo da skrene u korner.

U 53. minutu umalo nije stigla kazna za promašaje. Luka Serdar je za koji centimetar zakasnio da posle prodora saigrača po levoj strani usmeri loptu ka golu Leskovčana.

U 59. minutu ponovo dobra prilika za domaće, ali je udarac Nemanje Zdravković čuvar mreže Novosađana uspeo da zaustavi.

U 80. minutu umalo hladan tuš za sve na stadionu. Mladi rezervista Novog Sada Dušan Vlalukin je prošao po levoj strani, jako i precizno šutirao iz trka sa leve strane sa 12-13 metara, se golman Kojić odličnom intervencijom donekle iskupio za grešku sa početka meča.

U 90. minutu još jedna prilika za Leskovčane, ali je Filip Stojev sa 11-12 metara šutirao iznad prečke.

Na kraju radost domaćih igrača i aplauzi sa tribina za prvu pobedu Dubočice na novom Gradskom stadionu i prvu pobedu u ovoj sezoni u Prvoj ligi Srbije.

Prva liga Srbije – 3. kolo

GFK DUBOČICA – RKK NOVI SAD 1921 2:1 (1:1)

Strelci: 0:1 Čolić u 5., 1:1 Belić u 29., 2:1 Đurić u 46. minutu – Gradski stadion Dubočice, gledalaca: oko 8.000, sudija: Ljubiša Borisavljević, žuti kartoni: Nedeljković, Stevanović (Dubočica), Furtula, Ilić (Novi Sad).

DUBOČICA: Kojić, Belić, Momčilović, Nedeljković (Stojanović), Račić, Savić (Đokić), Stevanović, Tasić (Stojev), Zdravković (Jovančić), Đorđević, Đurić (Milić).

NOVI SAD: Đulčić, Blagojević (Velkovski), Ćolić, Furtula (Vlalukin) Hrubik, Ilić, Jevremović, Kozović, Rac (Stojanović), Serdar (Pantić), Tedić (Vrekić).

Igrač utakmice: Đorđe Belić (Dubočica)