Fudbaleri Dubočice slavili u derbiju Prve lige Srbije

Fudbaleri Dubočice pobedili su večeras u odloženoj utakmici 9. kola ekipu Smedereva rezultatom 2:1, poluvreme 1:0.

Meč je odigran u okviru odloženog 9. kola Prve lige Srbije, a sve utakmice ovog kola igraju se danas i sutra.

Leskovčani su od starta krenuli otvoreno i već u 5. minutu Milan Đokić se posle centaršuta Predraga Đorđevića najbolje snašao u šesnaestercu Smederevaca i doveo svoj tim u vođstvi.

Nastavili su domaćini sa atacima ka golu Smedereva u utakmici koja je po položaju na tabeli i derbi kola. Savić je u 23. minutu imao odličnu priliku, u 27. minutu zapretio je Milić a u 33. minutu Zdravković je glavom pokušao da duplira prednost domaćina.

U nastavku otvorenija igra Smedereva, u 82. minutu zapretio je Obradović ali je Knežević paradom sačuvao sviju mrežu. U 87. minutu na ivici šesnaesterca Dušan Savić se izborio za loptu, krenuo ka golu, ali ga je Kostić srušio. Slobodan udarac za Dubočicu izveo je Predrag Đorđević i jakim i preciznim udarcem, nisko po zemlji uz pomoć stative zatresao mrežu gostiju.

I kada se očekivao miran kraj derbija po domaćina pred rekordno malim brojem gledalaca, šok donosi Ivić u 1. minutu sudijske nadoknade vremena kada je zatresao mrežu domaćina.

Na kraju slavlje domaćih fudbalera koji su po prikazanoj igri zaslužili nova tri boda.