Fudbaleri Dubočice igrali nerešeno sa Radničkim iz Kragujevca

Dan za istoriju doneo je vatromet golova i prilik u prvom i mirnu utakmicu u drugom poluvremenu,

Na kraju po bod za oba rivala i konačan rezultat GFK Dubočica – Radniči 1923 2:2.

U prvoj utakmici na Gradskom stadionu u Leskovcu u Prvoj ligi Srbije Leskovčani su odlično otvorili meč i već u 2. minutu golom kapitena Dušana Savića iz jedanaesterca poveli sa 1:0.

Kragujevčani su odmah krenuli u žestoke napade, ali su domaćini u 14. minutu odlično izveli kontranapad, lopta je u šesnaestercu stigla do Lazara Mitrovića koji je obišao istrćalog golmana Radničkog i duplirao prednost Dubočice.

Gosti su brzo uspeli da se vrate iz šoka, pa su se ređali napadi pred golom Dubočice. Takva igra donela im je najpre smanjenje prednosti golom Avrama u 36. minutu, a u sudijskoj nadoknadi vremena Filipović je jakim udarcem postigao i drugi gol za Radnički. U nastavku ravnopravna, ali golova više nije bilo.

Za ekipu Dubočice su igrali: M. Mladenović, Ivanov, L. Mitrović (Milić), Savić, Ilić (A. Mitrović),D. Mladenović, S. Radić, Marković, Stojković (Jovanović), Onimisi (Nikolić), P. Radić (Stanković).