Dubočica pobedila Grafičar u Beogradu

Fudbaleri Dubočice pobedili su danas na gostovanju u Beogradu ekipu Grafičara u utakmici 4. kola Prve lige Srbije.

Leskovčane je do pobede vodio sjajni tandem na dve strane na terena. Na golu je bio raspoloženi Milorad Kojić, dok je u napadu nerešiva enigma za „grafose“ bio Milan Đokić.

Na terenu sa veštačkom travu, jednom od pomoćnih terena stadiona „Rajko Mitić“ domaći „dečiji vrtić“ kako ga nazivaju novinari beogradskih medija najavio je ponovo nastup sa svih 11 „bonus“ igrača. Krenuli su Beograđani od starta u ofanzivu, već u 5. minutu imali prvu odličnu priliku da povedu, ali je jedan od igrača Grafičara sa 6 metara, neometan šutirao iznad prečke. Zapretili su domaći i iz slobodnog udarca u 26. minutu, ali je Kojić bio na visini zadatka.

U 31. minutu radost Leskovčana. Posle brze akcije Milan Đokić je dobio odličnu loptu u prostor i sa 10-ak metara pogodio suprotan, levi donji ugao gola domaćih.

Imali su domaći još jednu priliku pred odlazak na odmor, ali je posle karambola u šesnaestercu Dubočicu sjajni Kojić zaustavio udarac iz neposredne blizine.

U 53. minutu u šesnaestercu Grafičara srušen je Milan Đokić, a sudija Mladen Jakovljević je bez dvoumljenja dosudio najstrožu kaznu. Siguran sa bele tačke bio je Mlađan Stevanović za veliko, pokazaće se i nedostižno vođstvo Leskovčana. Lopta je išla u levi donji ugao, golman Ivan Guteša je krenuo na pravu stranu, ali je udarac Stevanović bio izuzetno precizan i jednostavno nezaustavljiv.

Pokušali su domaći da naprave nešto više, ali više od počasnog pogotka Andrije Maksimovića u 74. minutu iz jedanaesterca nisu mogli protiv raspoloženih Leskovčana koji su najboljom igrom ove sezone najavili velike potencijale leskovačkog prvoligaša.

RFK GRAFIČAR – GFK DUBOČICA 1:2

Strelci: 0:1 Milan Đokić u 31., 0:2 Mlađan Stevanović u 55. iz jedanaesterca, 1:2 Andrija Maksimović u 74. minutu iz jedanaesterca – Teren sa veštačkom travom stadiona Rajko Mitić, sudija: Mladen Jakovljević (Ljig), žuti kartoni: Nedeljković, Mladenović (Grafičar), Stevanović, Đokić, Račić, Stojanović, Stojev, Nedeljković (Dubočica).

GRAFIČAR: Guteša, Ćurić, Maksimović, Mijatović, Mladenović, Nedeljković, Ogbu, Petrović, Stojanović, Vukićević, Đurić.

DUBOČICA: Kojić, Belić (Nedeljković), Jovančić, I. Milić, Momčilović, Račić (Zdravković), Stevanović, Tasić (Stojev), Đokić (Savić), Đorđević, Đurić (Stojanović).