Dubočica i sa igračem manje ravnpravan rival OFK Beogradu, greške golmana skupo koštale Leskovčane

Juče je na novom Gradskom stadionu Dubočica odigran derbi 5. kola Prve lige Srbije, a blizu 6.000 ljubitelja fudbala videlo je pravo reviju golova.

Prva liga Srbije – 5. kolo

GFK DUBOČICA – OFK BEOGRAD 3:5

Strelci: Momčilović u 33, Đorđević u 49, Savić u 76. za Dubočicu, Kahvić u 2. i 4, 88, Nikola Mituljikić u 60, Jovan Mituljikić u 75. minutu za OFK Beograd – Leskovac, Gradski stadion Dubočica, gledalaca: 6.000, sudija: Marko Delibašić (Vrbas), crveni karton: Račić (Dubočica) u 6. minutu.

GFK DUBOČICA: Kojić, Đorđević, Savić, Đokić (Stojanović), Račić, Stojev  (Paunović), Milić, Jovančić, Belić (Tasić), Momčilović (Jović), Nedeljković (Ljubenović).

OFK BEOGRAD: Popović, Mimović, Plavšić, Ilić (Marković), Knežević (Mićić), Vujadinović, Đermanović, Kahvić, Nikolić, J. Mituljikić, N. Mituljikić.

Gotovo šest hiljada ljubitelja najvažnije sporedne stvari na svetu, pune tribine zapad i istok, dosta navijača i na severu, dok je čitav jug morao biti zatvoren zbog male grupe navijača OFK Beograda.

Leskovčani vole fudbal, to su pokazali i ove nedeljne večeri, poštuju protivnika, nagrađuju aplauzima svaki dobar potez svojih ljubimaca, ali znaju i da odgovore na neke nepristojne povike malobrojnih navijača iz Beograda, koji su sa nekoliko baklji dodatno podgrejali atmosferu.

A počelo je šokantno po domaće. Već u 2. minutu greška golmana Kojića kod ispucavanja, a raspoloženi Kahvić prvim golom najavljuje fudbalski spektakl. Samo dva minuta kasnije greška odbrane Dubočice koja nije imala rešenja za visoki presing OFK Beograda, lopta je došla do Kahvića koji se vešto oslobodio pratilaca i samo 3 minuta i 45 sekundi od početka meča i drugi put zatresao mrežu Leskovćana.

U 6. minutu novi šok ali i veliki hendikep za domaće. Krenuli su gosti u brzu akciju, a desetak metara unutar dela terena koji pripada domaćinu neoprezni Račić je rukama s leđa oborio neuhvatljivog Kahvića i dobio crveni karton.

Nođeni podrškom sa tribina domaći su uspeli da se vrate iz početnog šoka i da i sa igračem manje na terenu preuzmu terensku inicijativu. U 32. minutu sjajna šansa za Đokića, ali je glavom sa 5-6 metara poslao loptu tik iznad prečke. Minut kasnije eksploziaj oduševljenja na Gradskom stadionu: posle slobodnog udarca sa leve strane na pravom mestu našao se Momčilović i preciznim udarcem glavom poslao loptu u desni gornji ugao gola Beograđana,

Agilni Đorđević je u 39. minutu oprobao šut sa 16-17 metara, ali je golman OFK Begrada krajnjim naporom uspeo da izbaci loptu u korner.

I na početku drugog dela napadi domaćina. Nagrada za hrabru igru stigla je u 49. minutu kada je Predrag Đorđević jakim i preciznim udarcem smestio loptu pod samu prečku.

Počeo je tada i umor da sustiže domaće, osetio se igrač manje na terenu, a pad koncentracije gosti kažnjavaju u 60. minutu kada se Nikola Mituljikić oslobodio pratnje Jovančića i sa 13-14 metara, preciznim udarcem levom nogom, poslao loptu u desni donji ugao.

U 75. minutu ponovo je OFK Beograd imao 2 gola prednosti. Posle akcije gostiju, drugi od braće blizanaca Jovan Mituljikić je prošao po levoj strani, uputio loptu ka golu, u pokušaju da je izbaci Jovančić je smestio u mrežu svog tima. U protokolu upisano kao autogol, ali najveći deo zasluga ipak pripada drugom od braće blizanaca u dresu OFK Beograda.

U 76. minutu greši i golman Beograđana: posle centaršuta Đorđevića sa desne strane lopta je Popoviću „prošla kroz ruke“, na drugoj stativi odlično je odreagovao kapiten Savić uklizao i ponovo vratio Dubočicu na samo jedna gol zaostatka.

U 88. minutu svojim trećim golom tačku na derbi stavlja Aleksandar Kahvić. Posle prodora i centaršuta Ivanovića golgeter gostiju je glavom uputio udarac ka golu Dubočice. Golman Kojić je za trenutak uhvatio loptu, ali je zatim ona ipak završila u mreži Leskovčana za konačan rezultat ovog zanimljivog duela.