Dinamo preko Leskovčana do polufinala Kupa Srbije u rukometu

Rukometaši Dubočice 54 nisu uspeli da izbore plasman u polufinale Kupa Branislav Pokrajac (Kupa Srbije), čime su mogli da ponove najveći klupski uspeh u ovom takmičenju.

Dubočica je večeras u Leskovcu poraženi u 1/4 finalu Kupa od ekipe Dinama rezultatom 22:23 (9:12).

U nervoznoj i neizvesnoj utakmici, Leskovčani su bili na korak od trijumfa, ali je nekoliko tehničkih grešaka domaćih kao i prestrogo isključenje kapitena i najboljeg igrača Andrije Atanaskovića u 46. minutu ipak bilo previše za izabranike trenera Zlatka Petronijevića.

Leskovčani su sjajno otvorili meč (7. minutu 4:0), ali su Pančevci uspeli da stignu do izjednačenja i prednosti. Nekoliko sudijskih grešaka izazvalo je negodovanje ljubitelja rukometa u Leskovcu, koji su na kraju meča aplauzima pozdravili domaće igrače.

Za ekipu Dubočice 54 su igrali: L. Pavlović 4, Radulović 6, Petrović, Trajković, Manojlović, Trako, I. Mitrović 1, Spasić 2, A. Mitrović, Atanasković 5, Ristović 2, M. Pavlović 1, Milošević 1, Anđelković, Kocić, Arđelan.

Leskovčani će priliku za revanš Pančevcima imati već u ponedeljak kada se igra novi, ovoga puta prvenstveni duel starih rivala. U 15. kolu Super rukometne lige Srbije Dubočice 54 u ponedeljak u 19 časova dočekuje Dinamo, uz direktar prenos na televiziji Arena Sport.

POLETI VISOKO I OSVAJAJ FREEBETOVE SVAKOG DANA!

Uz popularnu igru Super Heli u Meridianu te čekaju freebetovi svakodnevno sve do kraja aprila! …