ALEKSINČANI UBEDLJIVI Zdravlje Leskovac – Napredak Bosphorus 77:103

Košarkaši Zdravlja Leskovac poraženi su večeras pred svojim navijačima u duelu sa Napretkom iz Aleksinca sa ubedljivih 26 poeba razlike.

Prva četvrtina nije nagoveštavala poražavajući kraj za izabranike trenera Saše Jovića koji su prvu četvrtinu rešili u svoju korist rezultatom 22:12.

Aleksinčani početkom druge četvrtine fantastičnim preokretom stižu do prednosti (15. minut 22:27). Do odlaska na odmor domaćin uspeva da konsoliduje soje redove pa su gosti prvo poluvreme završili sa 6 poena prednosti (37:43).

U trežem periodu usponi i padovi u igri oba rivala, ali se rezultat bitnije nije menjao (30. minut 65:71).

U poslednjoj ćetvrtini potpuna dominacija gostiju koji su ovaj period igre rešili u svoju korist sa 20 poena razlike i na kraju slavili sa ubedljivih 26 poena razlike.

ZDRAVLJE LESKOVAC – NAPREDAK BOSPHORUS 77:103 (22:12, 15:31, 28:28, 12:32).

Sportski centar Dubočica, gledalaca: 750, sudije: Nedeljković, Radosavljević, Rašković.

ZDRAVLJE LESKOVAC: Jović 30, Ivanović 2, Vukadinović, Tešanović 2, Andrejević 4, Stošić, Stanisavljević 4, Ilić 12, Tešović 13, Stojković 3, Stevanović 7.

U sledećem, 11. kolu Druge lige Srbije košarkaši Zdravlja Leskovac gostuju u Smederevu gde će odmeritii snage sa poslednjepalisanom ekipom Smedereva 1953.

Zdravlje Leskovac se posle 10. kola nalazi na 7. mestu na tabeli sa 15 osvojenih bodova.