POVRATAK ĐAKA U KLUPE Drugo polugodište počinje u ponedeljak 18. januara

Krizni štab Vlade Srbije doneo je na danas održanoj sednici odluku da se školska godina u Srbiji nastavi 18. januara.

Kao što je i planirano, zimski raspust za učenike osnovnih i srednjih škola biće završen ove nedelje, a drugo polugodište počinje u ponedeljak 18. januara.

Nastava će se u drugom polugodištu odvijati prema modelu za koje su se škole opredelile na početku školske godine.

Niži razredi osnovnih škola (od prvog do četvrtog) pratiće nastavu uživo, a viši razredi osnovne i srednjoškolci pratiće nastavu uglavnom po kombinovanom modelu.

Za osnovce od petog do osmog razreda nastava po kombinovanom modelu znači jedan dan u školi, a jedan onlajn (odeljenje se deli u dve grupe,), a za srednjoeškolce nedelju dana u školi, a nedelju dana onlajn.

Check Also

Uhapšen vlasnik psa koji je izašao iz dvorišta i napao psa i njegovu vlasnicu, povređena žena prevezena u Klinički centar u Nišu

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Leskovcu uhapsili su D. T. (1961) iz ovog grada, zbog …