“VUKOVI” UBEDLJIVI U ZRENJANINU: Proleter – Dubočica 23:29

Rukometaši Dubočice 54 ubedljivo su večeras na gostovanju u Zrenjaninu pobedili domaći Proleter rezultatom 23:29 (10:12) i potvrdili da su jedan od favorita u B grupi Arkus lige.

Posle ravnopravne igre i rezultatske klackalice (25. minut 9:9) leskovački rukometaši su “dodali gas”, stigli do 3 ali su na odmor ipak otišli sa 2 gola prednosti.

Pobednik je praktično odlučen početkom drugog poluvremena. Prednost Dubočice rasla je iz minuta u minut pa su Leskovčani serijom 1:6 uspelid a stignu do nedostižnih 7 golova prednosti (42. minut 11:18). Zrenjaninci se nisu predavali, uspeli su u 3 navrata da smanje prednost gostiju na 4 gola razlike ali za više od toga ove večeri u Medisonu nisu imali ni snage ni kvaliteta.

Za ekipu Dubočice 54 su igrali: Gašić, Cvetković, 3, Stanković 1, Radulović, Marinković, Grubić 3, A. Pavlović, Mitić, Mitrović, Spasić, Matović 3, Atanasković 6, Stanojković, Al. Pavlović, Anđelković 9, Kocić.

Leskovčani se nalaze na vrhu tabele sa maksimalnim učinkom posle dve ubedljive pobede.

U sledećem kolu u Leskovcu se igra derbi sezone grupe “B” Arkus lige u kojem Dubočica 54 na svom parketu dočekuje beogradski Partizan koji je na startu sezone takođe zabeležio dve ubedljive pobede.