“Vukovi” pobedili Crvenu Zvezdu u paklu leskovačke dvorane pred 4.000 navijača

U veličanstvenom ambijentu kakav nije viđen u Leskovcu više od 10 godina rukometaši Dubočice su pobedili Crvenu Zvezdu rezultatom 26:24 (13:11).

Izjednačena borba viđena skoro čitavom prvo poluvreme, a ekipe su smenjivale u vođstvu do 23. minuta (10:10). Do odmora “vukovi” predvođeni Andrijom Atanaskovićem u ulozi streca i asistenta stižu do prve ozbiljnije prednosti (13:10), ali su crveno beli ipak otišli na odmor sa samo “minus 2”.

Tih “samo” minus Beograđanima su doneli raspoloženi golman koji su odbranili čak četiri sedmerca domaćinu, od toga tri u prvom poluvremenu, dok su “vukovi” tome dodali i jedan promašaj sa sedam metara i šut visoko preko gola.

U nastavku ponovo neizvesna i žestoka borba, uz izjednačen rezultat (42. minut 17:17). Domaći tada golobima Vanje Nikolića, Andrije Atanaskovića i Nikole Matovića prave seriju od 3:0 i stižu do najave pobede. Crvena Zvezda se nije predavala, a u 59. minutu gosti su imali i sedmerac za izjednačenje ali je golman Dubočice Strahinja Radosavljević odbranio udarac Jovanovića i najavio veliko slavlje u dvorani u kojoj je bilo više od 4.000 ljubitelaj rukometa među njima i grupa navijača Crvene Zvezde.