VELIKI REMI U DERBIJU SEZONE “Vukovi” osvojili bod u Kragujevcu

Rukometaši Dubočice 54 osvojili su veliki bod u derbiju sezone Super “B” lige Istok-Zapad na gostovanju u Kragujevcu.

Posle velike borbe tokom svih 60 minuta, Kragujevčani i Leskovčani su podelili bodove i najavili uzbudljivu i neizvesnu trku do samog kraja, uz rezultat Radnički 1964 – Dubočica 54 28:28 (14:13).

Lider je bolje otvorio meč i u jednom trenutku imao i 5 golova prednosti (12. min. 7:2). “Vukovi” su tada zaigrali na visokom nivou, pre svega u odbrani, i u narednih 12 minuta npravili seriju 3:8 (24. min. 10:10). Do odmora se igralo gol za gol, a uprvao je sa jednim golom prednosti Radnički otišao na odmor.

U nastavku novuh 12 minuta jsajne igre Leskovčana za vođstvo od 3 gola razlike (42. min. 18:21). Domaćin je tada pokazao da nije slučajno uz Leksovčane proglašen favoritom prvenstva. Na početku 59. minuta Radnički posle perioda sa jednim i dva igrača više na terenu, dolazi do 2 gola “viška” (28:26). Leskovčani su tada pokazali karakter i kvalitet i golovima Aleksandra Pavovića u 59. i kapitena Aleksandra Marinković u 60. minutu stižu do izuzetno vrednog boda.

Za ekipu Dubočice 54 su igrali: Pešić, Cvetković 1, Pavlović 5, Čičić, Stanković 2, Nikoić 3, Marinković 5, Jocić, Atanasković 4, Filipović 1, Arsić, Matović 4, Gašić, Vasić, Radivojević, Mitrović 3.

U sledećem, 5. kolu Super B lige “Istok – Zapad” rukometaši Dubočice 54 u Leskovcu dočekuju RK Pobednik iz Prijepolja.