VELIKI PREOKRET! Košarkaši Zdravlja pobedili Kolubaru na oproštaju od navijača u ovoj sezoni

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras u Leskovcu, u utakmici 29. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije ekipu Kolubare rezultato 100:91 (18:33, 27:27, 27:18, 28:13).

Leskovčani su do velike pobede stigli herojskim preokretom, iako su gosti u jednom trenutku imali čak 18 poena prednosti (10. minut 15:33). Ekipa je pokazala karakter, ali i visok sportski moral, jer je ovo bila jedna od utakmica koje su odlučivale u borbi Kolubare i Radničkog za opstanak u KLS.

Gosti su u drugoj četvrtini održavali visoku prednost, a nervoza kojom je obilovao ovaj meč i velika želja domačih da se od vernih navijača oproste pobedom, kulminirala je u završnici prvog poluvremena kada su tehniče a zatim i isključujuće greške dobili predsednik Zdravlja Igor Stojanović a zatim i trener Lazar Spasić, pa je ekipu sa klupe u nastavku vodio pomoćni trener Nikola Ristić. Tokom pauze tehničku grešku je dobio i Stojković pa je drugo poluvreme počelo izvođenjem slobodnog bacanja gostiju.

Svi ovi događaji na parketu dodatno su pokrenuli i igrače i navijače koji su u drugom poluvremenu velikim preokretom stigli do velike i simbolički veoma značajne pobede. Kraj utakmice skoto hiljadu navijača dočekalo je na nogama, uz veliko zadovoljstvo zbog zaslužene pobede u duelu sa ekipom kojoj bi trijumf u Leskovcu obezbedio opstanak u Košarkaškoj ligi Srbiji.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Stojković 5 (3 asistenciej), D. Jović 2, Petković 5 (3 skoka), Đorđević 17 (7 skokova, indeks 22), Radivojević 2, Stamenković 20 (5 skokova, 3 asistencije, indeks 27), Stajić, Jovanović 5 (6 skokova), M. Jović 11, Stojanović 2, Blackwel 31 (4 skoka, indeks 33), Bjelak.

U poslednjem, 30. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije Zdravlje gostuje u Beogradu gde će odmeriti snage sa ekipom Mladosti.