VELIKA POBEDA ZDRAVLJA! Leskovčanima plitka Kolubara

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras u Leskovcu ekipu Kolubare rezultatom 97:90 (26:24, 23:18, 24:17, 24:31) u utakmici 19. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.

Leskovčani su osvojili d 2 veoma važna pobeda, ali i stigli do bolge skora u međusobnim duelima sa Kolubarom. Jesenas je u Lazarevcu domaćin slavio 82:77, pa su domaći pobedom sa 7 poena razlike stekli prednost ako sezonu završe sa istim brojem bodova.

Domaćin je od početka krenuo maksimalno motivisano i jasno stavio do znanja gostima da ove nedelje u Leskovcu ne mogu da se nadaju bodovima.

U ravnopravnoj igri u prvih 10 minta Zdravlje je u jednom trenutku imalo 8 poena prednosti (12:5), ali je Kolubara uspela da zaustavi nalete domaćina koji su do kraja prvog period imali prednost 2 do 4 poena.

U drugoj četvrtini domaći košarkaši posle startnih 2 razlike (28:26), serijom 11:0 (14. minut 39:26) najavljuju konačni trijumf. Gosti se nisu predavali, uzvratili su svojom serijom 0:8 (39:34), Sledi novi period odlične igre Leskovčana (19. minut 49:37), ali su gosti iz Lazarevca do odlaska na odmor uspeli da smanje prednost Zdravlja na 7 poena razlike (49:42).

Na početku drugog poluvremena rezultat je nagoveštavao sigurno pobedu Zdravlja (22. minut 56:42). Kolubara je zatim prišla na 7 razlike (25. minut 58:51), ali do kraja teće četvrtine ponovo podigao razliku na velikih 14 poena (68:54), a tolika je prednost domaćima i na početku poslednjeg perioda (73:59).

Uvodni minuti poslednje četvrtine doneli su najavu ubedljive pobede Zdravlja (35. minut 84:68), a na 4 minuta i 50 sekundu pre kraja razlika u korist domaćina bila je i maksimalni 18 poena (86:68).

Gosti tada prave seriju 0:9 (38. minut 86:77), pa je više od 800 ljubitelja košarke u poslednjem minutu moralo i da strepi za trijumf svojih ljubimaca (89:82).

Kolubara je trojkama Smita i serijom prekršaja pokušala da stigne do rezultatskog preokreta ali su košarkaši Zdravlja bili sigurni sa linije slobodnih bacanja pa su važni bodovi ipak ostali u Leskovcu.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Jordan 16 (4/5 za dva), Stojković 4, Gavrilović 3 (1/1 za tri, 2 ukradene lopte), Morgan 25 (7/10 za dva, 5 skokova, 3 asistencije, 3 ukradene lopte), Radivojević, Stamenković 20 (8 skokova, 5 asistencija, 2 ukradene lopte, 3/5 za tri), Škundrić 3 (4 skoka, 3 asistencije), Jovanović 11 (6 skokova, 3 asistencije, 2 ukradene lopte), Jović 15 (3 skoka), Petrov, Stojanović, Blackwell.

U sledećem, 20. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije košarkaši Zdravlja gostuju u Pančevu gde će odmeriti snage sa ekipom Tamiša.