Ustanove kulture od ponedeljka rade do 21 čas

Na današnjoj sednici Vlade, odlučeno je da se radno vreme ustanova kulture od 21. decembra produži do 21 čas.

Ustanove kulture su u obavezi da se tokom svog rada pridržavaju propisanih epidemioloških mera.

Potpredsednica Vlade i ministarka kulture i informisanja Maja Gojković prethodno je predložila Kriznom štabu za suzbijanje zarazne bolesti COVID-19 da se ustanovama kulture produži radno vreme do 21 čas, imajući u vidu da one, kao i programi koji se u njima održavaju, ne predstavljaju izvor rizika za pogoršanje epidemijske situacije.

Radno vreme ustanova kulture do sada je bilo ograničeno do 17 časova.

Check Also

Da li Ronaldo može da odgovori Mesiju? Ovo je IZAZOV kao nikada do sada!

Sa 18 golova, Lionel Mesi postao je najbolji strelac u istoriji Mundijala. Svet je oduševljen, …