U Vranju 79 prvih pregleda, u kovid bolnicama 62 pacijenta – na kiseoniku 25

U kovid ambulanti ATD u Vranju tokom jučerašnjeg dana obavljeno je 127 pregleda, a ukupan broj prvih pregleda je 79.

Uzorkovana je krv kod 90 pacijenata i sačinjen 81 RTG pluća. Takođe, urađeno je i 49 PCR i 85 brzih testova, a dijagnostikovana bronhopneumonija kod 18 pacijenata.

U kovid bolnicama ZC Vranje hospitalizovana su 62 pacijenta, od kojih su 52 pozitivna na koronavirus. Sa bronhopneumonijom je 58 pacijenata, na kiseoniku 25. Primljena su 4 pacijenta, a otpuštena 3, od kojih je 1 transportovan za Niš.

Među hospitalizovanima nema dece, a trenutan broj slobodnih postelja je 118.

Check Also

Više od 14,9 miliona dinara isplaćeno za usluge u oblasti socijalne zaštite, troškove obrazovnih ustanova, jubilarne nagrade, otpremnine i eksproprijacije

Iz budžeta Grada Leskovca isplaćeno je danas 14.920.952 dinara. Iznos od 7.126.080 dinara opredeljen je …