U Medveđi održan koncert grupe „Strings on the Wind“

Sinoć je u Kulturnom centru opštine Medveđe  održan koncert kvarteta „Strings on the Wind“ iz Beograda. Ovaj jedinstveni kamerni ansambl u našoj zemlji, u sastavu Ivana Antić- flauta, Lena Vasić-violina, Vladimir Gurbaj-klarinet i Ivan Milutinović svirao je najbolja delaŠtrausa, Čajkovskog , Vivaldija, Verdija i ostalih velikana klasične muzike.

U fantastičnoj akustici sale Kulturnog centra kvartet je ostavio utisak fantastične uvežbanosti. Inače, članovi su koncertno aktivni muzičari, kao i pedagozi u muzičkoj školi „Mokranjac“ i Opere Narodnog pozorišta u Beogradu.

Koncert je završen dugim aplauzom publike i pozivom na bis, te su članovi ansambla uspešno reprizirali Bramsove „Mađarske igre“.

Ovo je bio petiporedu concert koji se organizuje kroz projekat  „Umetnička muzika na jugu-Medveđa 2019-druga sezona“ i koji je podržalo Ministarstvo kulture i informisanja.

Check Also

„Kosovka devojka“ stiže u Leskovac 25. i 26. juna

Jedan od najprepoznatljivijih simbola srpske nacionalne i kulturne baštine, slika „Kosovka devojka“ autora Uroša Predića …