SNAŽAN START LESKOVČANA Zdravlje – Plana 85:70

Košarkaši Zdravlja pobedom su otvorili novu sezonu i najavili da imaju kvalitet i snagu za sam vrh tabele u Drugoj ligi Srbije.

Veliki broj gledalaca, njih oko 800, došlo je da pozdravi svoje ljubimce i podrži ih na startu nove sezone. Bio je to motiv, ali i obaveza više za izabranike novog trenera Marka Dimitrijevića. Obaveza koju su ispunili i na kraju zaslužili aplauze navijača pobedivši vrlo dobru ekipu Plane rezultatom 85:70 (9:12, 28:11, 30:30, 18:17).

Na samo startu iznenađenje iz Velike Plane, mnogo jača ekipa Plane u odnosu na prošlu sezonu sa novim trenerom Predragom Jaćimovićem koji za sobom ima veći broj sezona na klupama ekipa i iz Košarkaške lige Srbije. Gosti su prvu četvrtinu dobro odigrali i na kraju prve četvrtine imali prednost (9:12).

U drugoj četvrtini sjajna igra Leskovčana koji su zatrpavali koš gostiju bukvalno iz svih pozicija, dok Plana na drugoj strani nije imala prava rešenja za čvrstu odbranu domaćina.

U drugom poluvremenu izjednačena borba u kojoj je stručni štab Zdravlja raspodelio minutaž na svih 12 igrača.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Jović 12 (3 skoka), Mijajlović 6 (3 asistencije), Stojković 4, Tešanović 9 (4 asistencije, 3 ukradene lopte, 3/4 za dva), Čvorović 18 (7 skokova, 4 asistencije, 6/9 šut iz igre), Jovanović 8 (2 skoka, 2 asistencije), Ristić 4 (2 asistencije), Dojčinović 9 (3 ukradene lopte), Andrejević 9 (4 skoka), Tešović 2 (12 skokova, 4 asistencije), Stojiljković 4 (8 skokova), Petković 2.

U 2. kolu košarkaši Zdravlja gostuju u Vrbasu gde će odmeriti snage sa istoimenim domaćim timom.

Snimak završnice utakmice možete pogledati OVDE.