SLAVLJE LESKOVČANA: Zdravlje – Klik 83:74

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras ekipu Klika iz Arilja rezultatom 83:74, po četvrtinama 22:23, 30:16, 15:16 i 16:19.

Ovom pobedom leskovački košarkaši su učvrstili poziciju u sam vrhu tabele i još jednom potvrdili da je KK Zdravlje najbolji i vodeći klub u košarkaškom regionu južne Srbije, a Leskovac vodeći košarkaški centar u 3 okruga krajnjeg juga Srbije.

U prvoj četvrtini izjednačena igra u kojoj nijedan od rivala nije imao više od 3 poena prednosti.

Drugu četvrtinu Leskovčani otvaraju serijom 8:0 (12. minut 30:23) i to trojkom Silađija i 5 vezanih poena Bjelaka. Gosti iz Arilja su tada konsolidovali svoje redove, pokazali da nisu slučajno zabeležili 3 pobede na startu sezone pa se u poslednjih četiri i po minuta druge četvrine ekipe ušle rezultatski izjednačene (37:37). Domaćin tada novom, još ubedljivijom serijom (15:2), raznovrsnim napadima stiže do prednosti od 13 poena (52:39) sa kojom se otišlo na odmor.

U nastavku Leskovčani stižu i do 18 poena “viška” (24. minut 61:43), ali su gosti uspeli tu prednost da smanje pa se u poslednjih 10 minuta ušlo sa 12 poena prednosti za ekipu Zdravlja (67:55).

Na početku poslednje četvrtine serija promašaja domaćih, pa su gosti najavili uzbidljivu završnicu (67:63). Dve “trojke” Dragomira Jovića i sigurna realizacija Silađija vratili su Zdravlja na dvocifrenu prednost ( 37. minut 76:66). Poenima Petkovića (5) i Gage Jovića (2) domaćin je sigurno i mirno priveo utakmicu kraju.

Za ekipu Zdravlja Leskovac su igrali: D. Jović 21 (6 skokova, 3 asistencije, šut za tri 4/5, index 27), Jovanović 13 (4 asistencije, 3 skoka), Stojković 3 (3 asistencije), Petković 9 (5 skokova), Bjelak 13 (3 skoka, šut iz igre 5/8), Radivojević 6, Pejović 6 (5 skokova, 4 asistencije), Spasić (4 skoka), Ilić, Silađi 12 (7 skokova), Đ. Jović.

U sledećem, 7. kolu košarkaši Zdravlja gostuju u Čačku gde će odmeriti snage sa ekipom Železničara.