SLAVLJE LESKOVČANA U ALEKSINCU Pobede Zdravlja Leskovac i Jablanice

U utakmici 19. kola Prve regionalne lige grupa Istok košarkaši Zdravlja Leskovac su na gostovanju u Aleksincu savladali domaći Jastrebac i zadržali prvo mesto na tabeli.

Prva regionalna liga – Istok

JASTREBAC – ZDRAVLJE LESKOVAC 79:94 (17:21, 19:17, 19:23, 24:33)

Aleksinac, gledalaca: 200, sudije: Djordjević, Pavlović.

JASTREBAC: Krstić 9, Todorović, Spasić 8, Todrović 6, Veličković 4, Stamenković 9, Mojsilović 26, Stanković 5, Vidaković, Vasić, Živanović 9.

ZDRAVLJE LESKOVAC: Mitić 26, Ivanović 13, Stošić 7, Stamenković, Filipović 24, Lilić 1, Zejak, Mićić 14, Stojiljković 5, Denić 4.

Košarkaši Zdravlja Leskovac osvojili su na teškom gostovanju u Aleksincu izuzetno važne bodove u borbi za povratak u Drugu ligu.

Predvođeni za igru izuzetno raspoloženim Pericom Mitićem Leskovčani su u drugom poluvremenu, a posebno u poslednjoj četvrtini uspeli da slome otpr borbenih Aleksinčana i na kraju proslave važnu pobedu.

U sledećem, 20 kolu Zdravlje Leskovac na svom terenu dočekuje Radan iz Lebana.

Večeras je odigrana još jedna utakmica 19. kola. Jablanica je na svom terenu savladala Moravu iz Vladičinog Hana rezultatom 91:59, po četvrtinama 17:8, 18:18, 28:19 i 28:14. U sledećem kolu Jablanica gostuje u Nišu gde će odmeriti snage sa ekipom Juniora.

I posle 19. kola Zdravlje Leskovac će zadržati prvo mesto na tabeli Prve regionalne lige grupa Istok sa 33 osvojena boda i učinkom od 14 pobeda i 5 poraza, do će Jablanica sa 31 bodom zadržati poziciju medju prvih pet na tabeli.