Rukometaši Dubočice poraženi u duelu sa Železničarom

Rukometaši Železničara iz Niša pobedili su u komšijskom derbiju u Leskovcu ekipu Dubočice rezultatom 26:27.

U neizvesnom i izuzetno borbenom meču odigranom pred blizu 2.000 navijača Leskovčani su bolje “otvorili” meč i u nekoliko navrata imali i po 3 gola prednosti.

Od sredine prvog poluvremena Nišlije preuzimaju stvari u svoje ruke i na domor ipak odlaze sa prednošu od 3 gola (10:13).

U nastavku izjednačena borba u kojoj su Leskovčani uspevali da se približe na 2, ali i Nišlije da se “odlepe” u nekoliko navrata na 4 gola razlike.

Minut i 17 sekundi pre kraja Marinković je iz sedmerca doneo totalnu dramu – 26:27. Posle promašaja sa krila, Leskovčani kreću u brzu kontru koja je zaustavojena prekršajem na sredini terena, pa je Železničar samu završnicu, u poslednje 33 sekunde odigrao sa igračem manje na parketu.

Domaćni ipak nije uspeo da realizuje poslednji napad, iako su navijači krenuli da slave izjednačenje, sudije su ipak pokazale da je u ptanju bilo probijanje igrača Dubočice. Navijači su to propratili skandiranjem “lopovi, lopoi” upućenom arbitrima.

Na kraju veliko slavlje Nišlija, koji su imali i podršku stotinak svojih navijača sa tribina.