Radnički odneo bod sa Gradskog stadiona u Leskovcu, Dubočica u seriji od 12 utakmica bez poraza

Fudbaleri Dubočice nastavili su seriju prvenstvenih duela bez poraza koja sada broji 12 odigranih utakmica za redom.

Na žalost oko 1.000 navijača, bod je ove srede odneo Radnički sa Novog Beograda u odloženoj utakmici 16.kola Prve lige Srbije.

Prvo poluvreme donelo je ravnopravnu igru u kojoj su domaćini bili konkretniji. U 36. minutu šansu je imao Nuredini, ali su odbrambeni igrači domaćina u poslednjem trenutku uspeli da blokiraju njegov pokušaj da ugrozi Kneževića.

Minutu kasnije na drugoj strani Milić je sa 17 metara šutirao, gađao mesto gde se spajaju stativa i prečka, ali je čumar mreže Radničkog Radojčić paradom uspeo da sačuva svoju mrežu, Najbolju priliku za Dubočicu imao je Đurić u 42. minutu, krenuo je sam ka golu, ali je za trenutak zastao što su domaći iskoristili i blokirali njegov udarac.

U nastavku potvrda da je Dubočica opasna posle prekida. U 49. i 53. minutu Jovančić je posle kornera glavom iz srca šesnaesterca slao loptu iznad i pored gola.

U 60. minutu radost domaćina. U brzom kontranapadu loptu je na levoj strani dobio mladi Tasić, sjano uleteo u šesnaesterac, „zalomio“ protivničkog igrača, izborio se za poziciju i sa 7-8 metara preciznim udarcem doveo Dubočicu u vođstvo.

Uzdahe navijača izmamila je akcija Leskovčana u 70. minutu po desnoj strani, na drugoj stativi bio je Savić, ali je pas bio prejak pa je još jedna prilika otišla u nepovrat. U 75. minutu brz aut izveo je Milić, u odličnoj poziciji bio je Đokić,a li su gosti uspeli da zaustave šut napadaša Dubočice.

U 80. minutu šok za domaćina. Brza kontra Radničkog, Pešić i Đorđević su odigrali brzi dupli pas na ivici šesnaesterca domaćina, a Đorđević je preciznim udarcem poslao loptu iza leđa golmana Kneževića.

Do kraja terenska inicijativa domaćina, ali i prilika za brze kontre opasnih gostiju i na kraju remi kao realav ishod ove interesantne utakmice.

Kolo pre kraja Dubočica se nalazi na deobi drugog mesta na tabeli sa Inđijom, koja ima za jedan gol bolju gol razlike. Leskovčana do kraja prvog dela sezone očekuju dva derbija: u nedelju gostovanje prvoplasiranom OFK Beogradu, a zatim u četvrtak u Leskovcu gostuje Inđija u odloženoj utakmici 17. kola Prve lige Srbije. Moguće je da će upravo ta utakmica odlučivati o tome ko će sa druge pozicije na tabeli otići na zimsku prvenstvenu pauzu.