POVELI PA STALI Akademik – Zdravlje Leskovac 92:71

Košarkaši Zdravlja poraženi su na gostovanju u Srbobranu u duelu sa ekipom Akademika.

Dobro su Leskovčani otvorili meč, održavli rezultatsku ravnotežu a u drugoj četvrtini imali i 8 poena prednosti (13. minut 25:33). Do odmora domaćin ipak uspeva da povrati rezultatsku ravnotežu pa se na odmor otišlo sa poenom prednosti z agoste (43:44).

U trećem periodu domaćin stiže i do 11 poena prednosti (64:53), ali je na isteku 30 minuta prednost Akademika bila samo 7 poena (67:60).

U poslednjoj četvrtini ekipa iz Srbobrana od 32. minuta preuzima kontrolu nad dešavanjima na terenu, prednost Akademika je rasla do 38. minuta maksimalnih 23 razlike (87:64).

AKADEMIK – ZDRAVLJE LESKOVAC 92:71 (21:22, 22:22, 24:16, 25:11)

Hala sportova Srbobran, gledalaca: 250.

ZDRAVLJE LESKOVAC: Jović 4, Ivanović 3, Vukadinović, Tešanović 11, Andrejević 22 (3 skoka), Stojković 3, Stanisavljević 5 (6 asistencija), Ilić, Stanojević 9 (4 skoka), Tešović 6 (3 skoka), Grujić 8 (6 skokova), Stevanović.

U sledećem, 20. kolu Zdravlje na svom parketu u Leskovcu dočekuje Mladost iz Smederevske Palanke.