Poraz Dubočice na startu prvenstva Prve lige Srbije

Fudbaleri Dubočice poraženi su na startu sezone u Prvoj ligi Srbije na gostovanju u Beogradu.

PRVA LIGA SRBIJE – 1. kolo

RADNIČKI NB – DUBOČICA 2:0

Strelaci: 1:0 Lazar Marjanović u 6., 2:0 Nemanja Đokić u 54. minutu – Novi Beograd, gledalaca: 100, sudija: Miroslav Miletić, žuti kartoni: Sekulić, Marjanović, Simčević, Pešić (Radnički); Momčilović (Dubočica).

RADNIČKI: Lazarević, Ćurčić (Sekulić), Lukić (Anekwuild), Marjanović (Kukolj), Matejević, I. Nedeljković, N. Nedeljković, Nuredini (Tejić), Pešić, Simčević, Đokić (Đorđević).

DUBOČICA: Kojić, Belić (Stojev), Jovančić, Momčilović, Nedeljković (Stojanović), Račić (Ljubenović), Savić (Đokić), Stevanović, Tasić (Stojev), Đorđević, Đurić.

Poraz fudbalera Dubočice na startu prvenstva Prve luge Srbije.

Iako su u Beograd otputovali na krilima optimizma posle prelaznog roka u kome je stigao kompletan novi tim, Leskovčani se sa Novog Beograda vraćaju praznih šaka.

Već na startu šok za goste. U 6. minutu Nuredini je povratnom loptom sa gol aut linije sjano proigrao Lazara Marjanovića koji se na „petercu“ okrenuo i preciznim udarcem psoalo loptu u mrežu Dubočice.

Samo dva minuta kasnije više od idealne prilike za Leskovčane. Posle starta nad jednim od igrača Dubočice u šesnaestercu domaćina, sudija Miroslav Miletić je bez dvoumljenja dosudio penal za Leskovčane. Udarac se bale tačke izveo je Tasić, ali je golman Lazarević uspeo da sačuva mrežu svog tima.

I na početku drugog dela period bolje igre domaćina. U 54. minutu aut je sa desne strane u visini šesnaesterca izveo Simčević, jedan od igrača domaćih je glavom prosledio loptu a Nemanja Đokić je sa peterca poslao loptu iza leđa golmana Kojića.

Napadali su gosti, posebno su u psolednjih dvadesetak minuta fudbaleri Dubočice pleli mrežu oko šesnesterca Radničkog, ali golova, pa ni prilika iz kategorije stopostotnih nije bilo.

Na kraju, golovi i bodovi su ono što se piše i broji, a ovog kišovitog nedeljnog popodneva bodovi su ostali u Beogradu.

FOTO PRIČA: Lazareva subota u Leskovcu

Leskovački mališani sa sa svojim porodicama danas su obeležili Lazarevu subotu – Vrbicu, praznik dečije …