Plivači Dubočice osvojili 19 medalja na prvenstvu u Zrenjaninu

Na gradskom bazenu u Zrenjaninu proteklog vikenda održano je zimsko prvenstvo Srbije u junirskoj i seniorskoj kategoriji.U konkurenciji 48 klubova i 376 plivača, boje Leskovca su branili plivači Dubočice, koji su uspeli da osvoje 19 medalja i obore 30 nacionalnih rekorda.

Stanisavljević Nina je ponovo pomerila granice leskovačkog a i srpskog plivanja , osvojivši ukupno 10 zlatnih medalja, od čega 5 u juniorskoj i 5 u seniorskoj kategoriji, oborivši pritom 28 nacionalnih rekorda. Bila je najtrofeniji takmičar prvenstva.  Nina je uspela da u disciplinama 50 metara kraul , 50 m i 100 m prsno i 100 metara mešovito postane senioski prvak Srbije i u ovim disciplinama obori rekorde Srbije do 18 godina, dok je na 100 kraul, takođe seniorski prvak ali sa nacionalnim rekordom do 17 godina.

Nina je takođe postala prvi leskovački kategorisani sportista međunarodnog ranga , po pravilniku Olimpijskog komiteta Srbije.

I ostali plivači Dubočice su odlično plivali, pa je tako Milenović Nikola  osvojio dva srebra i dve bronze, od čega 1 bronzu u seniorskoj kategoriji u disciplinama 400, 800 i 1500 metara kraul. Pešić Bratislav je uspeo da osvoji 1 srebro i 1 bronzu na 50 i 100 metara kraul u juniorskoj kategoriji,Obradović Iva bila je srebrna na 100 i 200 leđno,Stanisavljević Petar je bio bronzani na 100 metara prsno.

Na ovom takmičenju je pionir Mitrović Aleksa uspeo da obori dva nacionalna rekorda za dečake do 10 godina u disciplinama 200 prsno i 200 metara mešovito.

„Na najbolji mogući način smo završili ovu više nego uspešnu godinu, a nadamo se da će nam sledeća biti još uspešnija.“ stoji u saopštenju PK Dubočica.

Leskovački privrednici i industrija remete rad postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda

Postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda u Bogojevcu, koje je projektovano da vrši prečišćavanje vode do …