PETA UZASTOPNA POBEDA: Košarkaši Zdravlja 1. na tabeli Druge lige Srbije sa 2 boda prednosti

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras u Leskovcu ekipu Mladosti SP rezultatom 87:84 (14:20, 26:20, 22:15, 12:19, 13:10).

Leskovčani su do 5. uzastopne pobede u prvenstvu Druge lige Srbije grupa “Jug” stigli teže nego što se očekivalo, i to posle produžetka.

Duel Zdravlja i gostiju iz Smederevske Palanke trebao je da bude odigran sinoć, ali je odložen za 24 časa zbog kvara na semaforu u velikoj dvorani Sportskog centra Dubočica.

U utakmici koju su obeležile promene rezultata i pobede dva rivala u po dve četvrtine. Iako su na početku poslednjeg perioda imali 10 poena prednosti (32. minut 67:57), Leskovčani nisu uspeli da prelome meč na vreme pa su u poslednjih minut i 25 sekundi ušli sa 5 poena prednosti (74:69). Do kraja nije bilo poena domaćih, 9 sekundi pre kraja Petković je promašio šut za pobedu, a Nikolić je sekund pre kraja bio sigran sa linije slobodnih bacanja i uveo meč u produžetak.

Košarkaši Zdravlja su u nekoliko navarata u dodatnih 5 minuta imali po 5 poena prednosti, a sa tom razlikom ušli su i u završnih 8 sekundi. Palančani su uspeli preko Nikolića da postignu još 2 poena sa linije penala, ali za nešto više nisu imali ni snage ni vremena.

Na kraju slavlje Leskovčana koji su uprkos brojnim problemima koje je izazvao Korona virus uspeli da zabeleže i 5. uzastopnu prvenstvenu pobedu i pobegnu nabjližim pratiocia na dva boda, odnosno 2 pobede razlike.

Za ekipu Zdravlja su igrali: D. Jović 8 (3 skoka), Jovanović 6, Stojković 6 (5 asistencija, 5 skokova), Petković 13 (8 skokova), Bjelak 22 (7 skokova, 4 asistencije), Radivojević 7 (3 asistencije), Pejović 15 (8 skokova), Spasić 8 (6 skokova), Tešović 2 (4 skoka), Đ. Jović.

Posle 10. kola Zdravlje se nalazi na 1. mestu na tabeli Druge lige Srbije grupa Jug sa 18 osvojenih bodova (8 pobeda, 2 poraza), ispred Klika i Železničara sa po 16 (6 pobeda, 4 poraza), Konstantina, Napretka i Fair Play-a sa po 15 osvojenih bodova (5 pobeda i 5 poraza).

U sledećem, 11. kolu košarkaši Zdravlja gostuju u Kruševcu gde će odmeriti snage sa ekipom Napretka.

Conić: Nije istina da slike iz Kulturnog centra nestaju, ako neko ima drugačiju informaciju neka nam se obrati

Na današnjoj konferenciji za medije, Leskovački kulturni centar (LKC) oštro je demantovao informacije koje su …