PEHAR U LEBANU: Fudbaleri Radana pobedili Slogu u finalu Kupa Jablaničkog okruga

Fudbaleri Radana osvojili su pehar namenjen pobedniku Kupa Fudbalskog saveza Jablaničkog okruga za sezonu 2020/2021.

Finale Kupa FS Jablaničkog okruga

RADAN – SLOGA (LESKOVAC) 4:1

Strelci: 1:0 Stefan T. Kostić u 15., 2:0 Nastić u 68., 3:0 Nastić u 71., 3:1 Jović u 87. iz jedanaesterca, 4:1 Ivanović u 89. minutu – Stadion Radana u Lebanu, sudija: Dušan Marek (Leskovac), pomoćnici: Aleksandar Đorđević i Nemanja Kostić, žuti kartoni: Dodić, Ivanović (Radan), Zdravković, Jović (Sloga).

RADAN: Ivanović, Dodić (P. Cakić), Cvetković, Dojčinović, Milošević (Stevanović), Marinković, Ivanović, Stefan T. Kostić (Nastić), Smiljković, Stanković, Krstić (Grozdanović).

SLOGA: Janaćijević (Stojadinović), Ristić (Nikolić), D. Petrović, Ilić, Zdravković, Stojković, Radivojević, Jović, Kostić, Đorđević (L. Petrović), Mitić (Stanojković).

Fudbaleri Radana opravdali su danas ulogu favorita u duelu sa leskovačkom Slogom i na kraju se zasluženo proslavili osvajanje pehara namenjenog pobedniku Kupa Jablaničkog okruga.

Posle početnog ispitivanja snaga i propuštene idealne prilike Stefana T. Kostića u 14. minutu, u sledećem minutu domaćin dolazi u vođstvo evrogolom Stefana T. Kostića – Kostice koji je sa 30-ak metara topovskim udarcem smestio loptu u sama raklje.

Probudili su se tada gosti rešeni da pokažu snagu prvaka Zone Jug i novog – starog člana Srpske lige Istok. U 21. minutu Đorđević je imao idealnu priliku ali je golman Radana Miloš Ivanović sjajnom intervencijom sačuvao svoju mrežu. U 39. minutu još jedna sjajna prilika za Slogu, ali je i iz duela sa Radivojevićč golman Ivanović izašao kao pobednik.

U završnici prvog poluvremena teške scene sa ipak srećnim krajem. Slobodan udarac sa preko 25 metara odlično je izveo Krstić, lopta je išla u donji desni ugao, golman Janaćijević se bacio, krajnjim naporom izbacio loptu u korner ali je glavom udario u stativu. Na stadionu tajac, dok trenutka dok se Janaćijević nije podigao i izašao sa terena. Ipak, gosti su ostali bez čuvara mreže jer na klupi nisu imali rezervnog golmana, pa je među stative morao Stojadinović.

U nastavku najpre period ofanzive Leskovčana, ali zadnja linija Lebančana nije dozvoljavala pristup svom golu.

Posle izmena, igra Radana dobila je na dinamici, a “rezervista” Perica Nastića je posle centaršuta Cakića sa desne strane u 68. i Smiljkovića sa leve strane u 71. minutu zatresao mrežu Sloge i razrešio sve dileme oko pitanja pobednika finalnog duela Kupa Jablaničkog okruga.

U 87. minutuu vrlo dobri sudija Dušan Marek pokazao je na belu tačku posle starta u šesnaestercu nad Joviće, a isti igrač je sigurnim udarcem sa bele tačke postigao počasni pogodak za Leskovčane.

Lebančani su brzo uzvratili i posle prodora Stefana S. Kostića u šesnaestercu se odlično snašao Ivanović i preciznim udarcem postavio konačan rezultat ovog meča.

Prelazni pehar namenjen pobedniku Kupa Jablaničkog okruga uručio je predsednik Fudbalskog saveza Jablaničkog okruga Saša Starčević. Pehar u trajno vlasništvo uručio je komesar za takmičenje Goran Nedeljović. Pehar Slogi kao učesniku finala predao je generalni sekretar FSJO Dušan Petković, dok je priznanja sudijama i delegatu finalne utakmice predao Aleksandar Milenković, komesar za suđenje.

Pre početka utakmica mala svečanost i za mlade fudbalere Radana. Pionirima ovog kluba uručen je pehar kao pobednik Lige pionira GFS Leskovac.