Otvoren 20. Međunarodni sajam turizma

U Nišu je danas otvoren 20-ti jubilarni Međunarodni sajam turizma i aktivnog odmora. Pod svodovima hale Čair u naredna tri dana svoju ponudu za ivu turističku sezonu predstavlja više od stotinu izlagača iz Srbije i inostranstvu medju kojima su banje, planinski centri, turističke organizacije kao i institucije i udruženja koja se bave aktivnim odmorom, boravkom u prirodi i naravno, etno turizmom.


Sajam je otvorio gradonačelnik Darko Bulatović koji je poručio da je

“turizam značajna poluga razvoja Niša u koju grad iz godine u godinu ulaže sve više, što je i dovelo do značajnog rasta broja gostiju. Kada se tome doda i razvoj aerodroma Konstantin Veliki sa koga ćemo od jula imati više od 20 letova ka svim delovima Evrope, efekti će biti još bolji a gostiju i prihoda od turista sve više”, rekao je Bulatović.

Check Also

„Kosovka devojka“ stiže u Leskovac: U toku poslednje pripreme za dolazak remek-dela Uroša Predića

Odbrojavanje do dolaska „Kosovke devojke“ u Leskovac je počelo. U toku su završne pripreme za …