Održana radionica za domare škola i vrtića o racionalnoj upotrebi energije

Privredna komora Srbije u  saradnji sa Nemačke organizacijom za međunarodnu saradnju GIZ organizovala je radionice na kojima su domari škola i vtića Leskovca upoznati sa osnovnim principima racionalne upotrebe energije u cilju uštede, i kvalitetnijeg boravaka dece u ovim objektima.

Radionica je organizovana u prostorijama privredne komore Jablaničkog i Pčinjskog okruga sa ciljem menjanja svesti o važnosti zaštite životne sredine.

„Ovakva obuka se sprovodi i na sličan način u Nemačkoj. Domari će naučiti kako da utiču na promenu ponašanja svih onih koji borave u školama, na nastavnike i vannastavno osoblje, kao i decu koja borave u tim školama. Na radionici su obrađene teme racionalne upotrebe energije, mogućnosti ušteda na jednostavan način. Takođe odrađen je praktičan rad na mernim instrumentima kako bi se sami domari upoznali sa principima rada.“ kazala je ovom prilikom projektni menadžer Anita Mraović.

 

 

 

 

Check Also

Folklorci iz Srbije i Severne Makedonije oživeli tradiciju na Saboru u Leskovcu

Leskovac je i ove godine bio mesto susreta ljubitelja narodne igre, pesme i običaja. U …