Nišlije slavile posle dramatične završnice: Konstantin – Zdravlje 69:66

Slide Background
Build & Design
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

U derbiju 5. kola, po mnogima i duelu dve najbolje ekipe u grupi “Jug” Druge muške lige Srbije prava drama u kojoj su Leskovčani imali napad i šut za produžetak, ali je Pejović bio neprecizan.

Konačan rezultat OKK Konstantin – Zdravlje Leskovac 69:66 (14:13, 20:19, 19:12, 16:22) na kraju drame u niškom hali “Čair”.

Odlično su Leskovčani otvorili meč (5. minut 10:10), ali su Nišlije uzvratili u drugoj polovini prve četvrtine. Dominirale su čvrste odbrane, ukupno su obe ekipte postigle 27 poena, za najavu dobre utakmice na nivou derbija Druge lige.

U drugoj četvrtini ista slika na terenu, igralo se “koš za koš”, samo su jednom Nišlije imale 5 poena prednosti i na odmor otišli sa 2 poena prednosti (34:32).

U nastavku nešto bolja igra domaćina koji je u završnici treće četvrtine stigao do prednosti od 9 poena koju sa kojom je ušau u poslednji period (53:44).

U poslednjoj četvrtini odlična igra Zdravlja, a trojkama Bjelaka i Pejovića i poenima Jovanovića gosti su stigli na korak do preokreta (34. minut 53:52).

U poslednji minut rivali su ušli gotovo izjednačeni (64:62). Ljubenković j etrojkom doneo +5 domaćinu (67:62), ali su Jovanović sa linije penala i Petković uveli meč 16 sekundi pre kraja u pravu dramu (67:66).

Devet sekundi pre kraja Ljubenković je realizovao oba slobodna bacanja. Imali su Leskovčani napad i šut za produžetak Pejović je preuzeo odgovornost ali lopta nije htela u obruč.

OKK KONSTANTIN – ZDRAVLJE LESKOVAC 69:66 (14:13, 20:19, 19:12, 16:22)

OKK KONSTANTIN: Veličković 21, Vuletić 7, Ljubenković 12, Đokić 6, Gudžić 12, Nikolić, Balović 10, Kostić, Stevanović, Popović, Bogdanović 1, Đorđević.

ZDRAVLJE LESKOVAC: Stojković 3, Petković 10 (7 skokova), Bjelak 14 (12 skokova), Pejović 9 (4 skoka), Silađi 13 (10 skokova), Jovanović 17 (3/4 za dva), Radivojević, Spasić, Ilić, D. Jović, Đ. Jović.

U sledećem, 6. kolu Zdravlje u Leskovcu dočekuje Klik iz Arilja, dok Konstantin dočekuje Železničar iz Čačka.

Leskovački privrednici i industrija remete rad postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda

Postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda u Bogojevcu, koje je projektovano da vrši prečišćavanje vode do …