NIŠLIJE DO POBEDE U ZAVRŠNICI: Fair Play – Zdravlje 94:87

Slide Background
Build & Design
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Košarkaši Zdravlja poraženi su na gostovanju u Nišu u duelu sa ekipom Fer Pleja posle uzbudljive završnice u kojoj je Leskovčane skupo koštao veliki broj promašenih slobodnih bacanja (25 pogođenih iz 42 pokušaja)

Prvo poluvreme, je kao i čtava utakmica, donelo i bukvalno izjednačenu borbu u komšijskom odmeravanju snaga. Prva četvrtina pripala je Leskovčanima (23:26), dok su u drugoj Nišlije imale isto toliko poena prednosti (29:26), pa su rivali na odmor otišli rezultatski potpuno izjednačeni (52:52).

I u nastavku slična slika na terenu, izjednačena borba i pored dominacije domaćina u skoku: Fair Play je meč završio sa 46 skokova (14 u napadu) u odnosu na 30 skokova gostiju (4 u napadu).

Borbenom igrom Leskovčani su u poslednju četvrtinu ušli sa samo 2 poena zaostatka (74:72). Vrlo brzo su Radivjević i Silađi poenima najavili i mogućnost trijmfa gostiju (32. minut 76:79).

Do ulaska u poslednjih 5 minuta potpuna rezultatska klackalica, a na 4:48 do kraja Nišlje su imale 2 poena prednosti (87:85). U završnici sa malim brojem poena gostujućim košarkašima kao da su zadrhtale ruke, dve kontre nisu realizovane, sa još 2 promašaja nastavljen je loš dan sa linije slobodnih bacanja, a pola sekunde (0,5) pre kraja Petrović je posle neopreznog faula dobio priliku da konačnu prednost domaćih uveća na nerealnih i previsokih 7 poena (94:87).

FAIR PLAY NIŠ – ZDRAVLJE LESKOVAC 94:87 (23:26, 29:26, 22:20, 20:15)

Sala OŠ “Duško Radović”, gledalaca 10

FAIR PLAY: Gugović 4, Cvjetković 7, Milojević, Dodić 6, Marković 21, Anđelković 9, Petrović 10, Simović 16, Džunić 5, Miletić 10, Đorđević, Gašić 6.

ZDRAVLJE: Pavlović 4 (3 skoka, 2 asistencije), Petković 6 (3 skoka), Bjelak 9 (5 skokova), Radivojević 10, Silađi 23 (5 skokova, D. Jović 17 (5 skokova, 4 asistencije), Stojković (4 asistencije), Pejović 15, Spasić 3, Ilić, Đ. Jović.

U 2. kol Druge lige Srbije grupa “B” Zdravlje u Leskovcu dočekuje Bor RTB.