Nije moglo teže, al’ je zato slađe: ”Dubočica”-”Vojvodina” 3:2 (25:19),(20:25),(23:25),(25:20),(15:8)

Leskovčani su opstanak u ligi obezbedili tek u petom setu ”majstorice”. Teška utakmica, u kojoj je, slažu se oba trenera, presudilo iskustvo

Počelo je dobro i ”Dubočica” je posle startnog vođstva gostiju uhvatila priključak, ali ”Vojvodina” ponovo u 12.‚minutu pravi razliku. Posle tajm-auta Marjana Nikolića, domaćin stiže do izjednačenja, a onda i do prednosti, koju je samo uvećavao do kraja seta.

Drugi je imao sličan tok, obeležio ga je veliki broj servis grešaka sa obe strane, a ozbiljniju prednost Novosađana (14:17), Dubočica do kraja nije uspela da ugrozi.

Najneizvesnija borba vodila se u trećem setu, koji, takođe, dobija ”Vojvodina”, jer ”Dubočica”, iako se u jednom trenutku približila na dva poena razlike, nije imala snage za potpuni preokret.

Rezultatski, on se desio sredinom četvrtog dela igre, kada je domaćin preuzeo kontrolu nad utakmicom, a u odlučujućem petom, zaigrao punom snagom i potpuno slomio otpor protivnika.

Usledilo je slavlje, jer je ”Dubočica”, koju su svi otpisali već u polusezoni, potvrdila da ima kvalitet za Prvu ligu i da joj je mesto u tom rangu. Radost nije skrivao ni šef stručnog štaba, Marjan Nikolić:

-Znali smo od početka da utakmica neće biti laka, jer je protivnik u Leskovac došao osokoljen našim lošim izdanjem u drugom susretu, ali, baš kao što sam ranije rekao, ovaj tim ima dva lica- jedno za igru kod kuće, drugu za gostovanje. U prethodne dve utakmice smo se odlično pripremili jedni za druge, pa je logično bilo oćekivati da će rezultat u svakom setu biti neizvestan. Ipak, od početka smo verovali u pobedu, nismo se predali ni pri ođstvu gostiju od 2:1 i na kraju izborili sjajnu pobedu.

Marko Narančić, trener ”Vojvodine” zadovoljan je, uprkos porazu, izdanjem svoje ekipe:

-Imali smo tri različite utakmice u baražu i verujem da je na kraju presudilo iskustvo ”Dubočice”. Mi smo mladi tim, sa prosekom od 19 godina i nismo imali ovako velike i značajne duele. Mnogo smo naučili, pa ćemo, nadam se, to umeti da iskoristimo. Čitavu sezonu smo, međutim, odigrali vrlo kvalitetno i zadovoljan sam svime što smo pokazali. ”Dubočica” je večeras zasluženo pobedila i želim joj mnogo sreće naredne sezone.

Nakon tri naporne nedelje, tokom baraža, leskovački odbojkaši će konačno otići na odmor, koji će uprava i stručni štab morati da iskoriste za konstituisanje i pripremu tima za narednu sezonu.