Mališani sa gradonačelnikom obeležili dečiju nedelju

Prijemom za mališane u Skupštinskoj sali grada danas je obeležana Dečja nedelja. Mališane je pozdravio gradonačelnik Leskovca dr Goran Cvetanović  istakavši da se u obrazovanje dece i omladine puno ulaže.

„Kao i svake godine, i ove je kabinet gradonačelnika otvorio svoja vrata za  najmlađe. Ovde se donose sve velike odluke koje su vezane za vaše obrazovanje, druženje i igru. Živite u gradu u kome ima 11 vrtića, 25 osnovnih i 12 srednjih škola. Renovirali smo i otvorili veliki broj škola, vrtića, teretana na otvorenom,spotskih igrališta, objekata vezanih za vaše zdravlje i time omogićili vama najmlađima da osim vremena koje provodite u dobrim uslovima u školi, svoje kvalitetno vreme utrošite i u van nastavnim aktvnostima – istakao je Cvetanović.

Deca su gradonačelniku postavljali pitanja i izrazila svoje želje te su tako poželela uređenje školske sale, školski autobus, sobu za gimnastiku…

Kreativni i razdragani mališani uručili su gradonačelniku ručno pravljene poklone vrativši ga tako u njegovo detinjstvo. S osmehom na licu i nadom da će njihove želje biti ispunjene mališani su obeležili ovogosišnju Dečju nedelju.

Ina Dendić

 

 

Check Also

Da li Ronaldo može da odgovori Mesiju? Ovo je IZAZOV kao nikada do sada!

Sa 18 golova, Lionel Mesi postao je najbolji strelac u istoriji Mundijala. Svet je oduševljen, …