Mačva slavila u Leskovcu, Dubočica celo poluvreme sa igračem manje na terenu

Fudbaleri Dubočice poraženi su večeras na Gradskom stadionu u duelu sa Mačvom iz Šapca u utakmici 27. kola Prve lige Srbije.

Prva liga Srbije – 27. kolo:

GFK DUBOČICA – MAČVA 0:1

Strelac: 0:1 Mijailović u 5. minutu – Gradski stadion Dubočica, gledalaca: 1.200, sudija: Dejan Petrović (Vršac), žuti kartoni: Stojanović, Tolić (Dubočica), Pejović, Marković, Adamović, Mijailović, Stevanović (Mačva), crveni karton: Ljubenović (Dubočica) u 45. minutu.

DUBOČICA: Knežević, Jović, Stojanović, Ljubenović, Đokić (Đurić), Račić (Savić), Milić (Tallo), Jovančić, Belić, Ilić, Tasić (Tolić).

MAČVA: Gočmanac, Stevanović, Marković (Jovanović), Jevtić, Jovović, Vraštanović (Stanojević), Mijailović (Abdullahi), Novaković, Radunović (Đorđić), Pejović, Adamović.

Fudbaleri Dubočice nisu uspeli da prekinu seriju od sada već 8 utakmice bez pobede u Prvoj ligi Srbije.

Šok terapija i odlazak trenera Živkovića i sportskog direktora Cekića nije donela rezultat kome su se navijači nadali.

Šapčani su do vođstva stigli na samom početku meča. U 5. minutu lopta je posle akcije Mačve po levoj strani na levoj strani stigla do Vladimira Mijailovića koji je bio brži od svog čuvara i preciznim udarcem sa 7-8 metara savladao golmana Kneževića.

U samoj završnici prvog poluvremena puno uzbuđenja: posle duela Ljubenovića i Adamovića na sredini terena sudija Dejan Petrović pokazao je prvotimcu Dubočice crveni, igraču Mačve žuti karton što je izazvalo buru negodovanja igrača, stručnog štaba i navijača Leskovčana.

U nastavku Leskovčani su i sa igračem manje na terenu pokušavali da stignu barem do izjednačenja. Dobro organizovani postavljeni Šapčani uspešno su sačuvali rezultati i pobedom se uključili u borbu za mesto u plej of grupi Prve lige Srbije.

U sledećem, 28. kolu Dubočica gostuje u Užicu gde će odmeriti snage sa ekipom Slobode.