LESKOVČANI UBEDLJIVI PROTIV NIŠLIJA: Treća pobeda košarkaša Zdravlja za nedelju dana

Košarkaši Zdravlja nastavili su večeras u Leskovcu sjajnu seriju od sada već 4 uzastopne pobede, od kojih su 3 osvarili u poslednjih nedelju dana.

Posle trijumfa u Čačku u četvrtak i Boru u subotu, Leskovčani su na svom parketu ubedljivo savladali niški Fair Play rezultatom 94:77 (22:16, 20:15, 29:24, 23:22). Ovom pobedom košarkaši Zdravlja su se učvrstili na 1. mestu na tabeli sa učinkom od 7 pobeda i samo 2 poraza.

Domaćin je bio u vođstvu svih 40 minuta. Odlično su Leskovčani otvorili meč i posle startne trojke Bjelaka do isteka 5. minuta igre stigli do 9 poena prednosti (14:5).

Nišlije su na početku druge četvrtine zapretile (11. minut 22:19), ali su Leskovčani vrlo brzo stvari vratili na svoje mesto i na odmor otišli sa 11 poena “viška” (42:31).

U nastavku najpre mini serija gostiju 0:5 (21. minut 42:36), ali su domaći trojkama Jovića i Petkovića najavili i konačan trijmf svog tima (22. min. 48:36). Predost Zdravlja rasla je iz minuta u minut pa su na ulasku u poslednju četvrtinu domaći košarkaši imali 16 poena prednosti (71:55).

Poslednji period doneo je rezultatski najizjednačeniju borbu, a Leskovčani su odličnom igrom uspešno priveli meč kraju i u potšunosti se revanširali Nišlijama za poraz na startu sezone sa 7 poena razlike.

ZDRALJE LESKOVAC – FAIR PLAY 94:77 (22:16, 20:15, 29:24, 23:22)

ZDRAVLJE LESKOVAC: D. Jović 15 (4 asistencije, 3 skoka, index 16), Jovanović 13 (4 skoka, 3 asistencije, index 14), Stojković 5, Petković 22 (7 asistencija, 6 skokova, 3/4 za tri, 5/6 za dva, index 28), Bjelak 21 (11 skokova, 3 asistencije, 3/6 za tri, 6/8 za dva, index 31), Radivojević 7, Pejović 9 (7 skokova), Spasić 2 (4 skoka), Tešović (3 skoka), Đ. Jović.

FAIR PLAY: Gugović 7 (3 skoka), Cjetković 15, Milojević, Dodić 10 (5 skokova), Simović 6, Stojanović 8 (8 skokova), Spasov 5, Ilić 10 (6 skokova), Gašić 5, Marković 11 (3 skoka).

U sledećem, 10. kolu Druge lige Srbije Zdravlje u Leskovcu dočekuje Mladost iz Smederevske Palanke, dok Fair Play u niškom derbiju dočekuje ekipu Konstantina.