Leskovčani ubedljivi protiv direktnog rivala u borbi za opstanak: ZDRAVLJE – KOLUBARA 89:74

Pobedom nad direktnim rivalom u borbi za opstanak, košarkaši Zdravlja Leskovca su napravili važan, verovatno i odlučujući iskorak ka ostvarenju cilj – opstanku u Drugoj ligi Srbije.

Posle 18 odigranih kola Zdravlje Leskovac ima 2 pobede više i bolji međusobni skor sa Kolubarom. Kada se tome objektivni kvalitet tima koji sa klupe predvodi trener Saša Jović u nastavku sezone, bez pritiska borbe za opstanak, Leskovčani mogu do pozicije u boljoj polovini tabele.

Do 8. minuta gosti su održavali rezultatsku ravnotežu (10:13). Leskovčani tada serijom 11:0 preuzimaju stvari u svoje ruke i na kraju prve četvfrtine imaju 8 poena prednosti (21:13).

I u drugom periodu odlična igra domaćina koji za samo 5 minuta stiže do ogromnih 20 poena prednosti (39:19). Do odlaska na odmor domaćin čvrstom igrom u odbrani i raznovrsnom u napadu uspeva da održi prenosti (49:32).

U drugom poluvremenu domaćin najpre stiže do 23 poena viška (57:34), ali se ni gosti nisu predavali pa se u poslednju četvrtinu ušlo sa 17 poena prednosti za Zdravlje (79:62).

U poslednjoj četvrtini domaćin je uz podršku sa tribina uspeo da sačuva prednost, a sve što su gosti iz Lazarevca uspeli da urade bilo je da u jednom trenutku smanje prednost domaćina na 12 poena. To je bilo sve što je Kolubara ove večeri mogla da uradi protiv raspoloženog domaćina.

ZDRAVLJE LESKOVAC – KOLUBARA 89:74 (21:13, 28:19, 20:20, 20:22)

Sportski centar Dubočica, gledalaca: 700, sudije: Aleksandar Arsić, Nikola Radosavljević, Jelena Smiljanić.

ZDRAVLJE LESKOVAC: Jović 7 (5 skokova), Ivanović, Vukadinović, Tešanović 13 (3/3 za tri), Andrejević 7 (5 skokova), Stojković 5, Stanisavljević 12 (4 asistencije), Ilić 3, Stanojević 13 (3 skoka), Tešović 6 (8 skokova), Stevanović, Grujić 23 (8 skokova).