LESKOVČANI SLAVILI U DERBIJU SEZONE: Pobeda košarkaša Zdravlja za nastavak puta ka KLS

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras u Leskovcu ekipu beogradskog Slodesa rezultatom 86:84 (22:18, 25:22, 19:20, 20:24) i tako napravili važan, možda i odlučujući korak ka plasmanu u prvu, Košarkašku ligu Srbije.

Derbi sezone u Plej of grupi Druge lige Srbije doneo je sve ono što košarka može da pruži, na kraju i zanimljivu i dramatičnu završnicu u kojoj su domaći košarkaši predvođeni za igru raspoloženim kapitenom Milanom Radivojevićem osvojili izuzetno važne bodove. Ovom pobedom Zdravlje je odškrinulo vrata prve, odnosno Košarkaške lige Srbije ali je pred upravom, stručnim štabom i igračima još 6 kola velike borbe do ostvarenja velikog sna i povratka Leskovca na mapu vodećih košarkaških centara u Srbiji.

U derbiju sezone žestoka borba od prvog do poslednjeg sudijskog zvižduka. Znali su i jedni i drugi u serijama da prave preokrete, reagovali su treneri, menjali petorke i postavke igre i prava je šteta što nije dozvoljeno prisustvo publike jer bi pred punim tribinama sve viđeno dobilo i dozu spektakla kakav košarka može da pruži.

U izjednačenoj prvoj četvrtini Leskovčani su tek sa dve trojke Radivojevića u 8. minutu uspeli da naprave 6 poena prednosti (18:12), a na kraju prvih 10 minuta igre na semaforu je stajalo 4 razlike za domaćina (22:18).

U drugoj četvrtini period odlične igre Leskovčana koji stižu i do najveće prednosti u meču (17. minut 43:29 i 18. minutu 44:30). Odlični popunjen sastav iz Beograda do odmora pravi mini seriju 3:10 pa se na odmor otišlo sa 7 poena viška na kontu domaćina (47:40).

Posle odmora Beograđani sjajnom serijom (0:12) stižu do preokreta (23. minut 47:52). Reagovao je trener Leskovčana Lazar Spasić, pozvao “tajm aut” pa su domaći uspeli da vrate prednost na svoju stranu (28. minut 61:60). Do kraja trećeg perioda Stojković i Petković vraćaju rezultatski plus svoje na ekipe na 6 poena (66:60).

Nisu se predavali gosti ni u poslednjoj četvrtini a na 3 minuta i 44 sekunde pre kraja bilo je jasno da derbi sezone ulazi u dramatičnu zavrnicu (77:76).

Kapiten Radivojević je trojkom povećao prednost Zdravlja, ali se na drugoj strani revanširao Strinić (80:79). Sužnjev je sa linije slobodnih bacanja doveo Slodes u vođstvo, ali je Marković pogodio oba bacanja i ponovo je domaćin imao poen prednosti (82:81).

Novom trojkom Strinić minut i 37 sekundi pre kraja dovodi Slodes u vođstvo (82:84). Do kraja odgovornost su preuzeli Pejović i Bjelak i sa po 2 poena rešili pitanje pobednika u derbiju sezone Druge lige Srbije.

Za ekipu Zdravlja su igrali: D. Jović 15 (5/9 za dva), Jovanović 2, Stojković 3 (3 skoka, 3 asistencije), Petković 16 (6 skokova, 3 asistencije, index 17), Bjelak 8 (3 skoka, 3 asistencije), Radivojević 20 (5/7 za tri, index 19), Pejović 6 (9 skokova), Spasić 2 (3 skoka), Marković 14 (13 skokova, 4 asistencije, index 28), Đ. Jović.

U sledećem, 3. kolu Plej ofa Druge lige Srbije košarkaši Zdravlja gostuju u Zrenjaninu gde će odmeriti snage sa domaćim Proleterom.

Iz gradske kase isplaćena 3 miliona dinara na ime prevoza za zaposlene u Gradskoj upravi i insitucijama koje primaju plate iz budžeta

Nakon prošlonedeljne isplate od 125.476.969 dinara za zarade zaposlenima u Gradskoj upravi, Gradskom pravobranilaštvu, Turističkoj …