Početna / GRADOVI / Leskovac / Leskovčani poraženi u Nišu posle produžetka

Leskovčani poraženi u Nišu posle produžetka

Košarkaši Zdravlja poraženi su na gostovanju u Nišu u duelu sa ekipom „Fair Play“ posle produžetka rezultatom 86:81 (19:25, 19:21, 21:12, 17:18, 10:5).

Leskovčani su duel u koji su ušli bez bolesnog Alekse Jugovića dobro otvorili i prvo poluvreme rešili u svoju korist sa 8 poena prednosti (38:46).

U nastavku period bolje igre Nišlija koji su vratili rezultatsku neizvesnost koja je potrajala do samog kraja.

U samoj završnici praba drama, posle pogodaka Veličkovića sa liniej slobodnih bacanja (76:76). U psolednjih minut i 29 sekundi koševa nije bilo. Rivali su šutevima za tri poena pokušali da reše pitanje pobednika u regularnih 40 minuta, ali Luković i Anđelković iz tima domaćih, i Prica na drugoj strani nisu uspeli da ubace loptu kroz mrežicu.

U dodatnih 5 minuta prava drama, 2 minuta i 14 sekundi pre kraja izjednačenje (81:81). Do kraja Stanisavljević trojkom i sa linije slobodnih bacanja postiće ukupno 5 poena, dok su na drugoj strani izgubljene lopte Leskovčane koštale osvajanja bodova u Nišu.

Za ekipu Zdravlja Leskovacs u igrali: Tešović 3 ( 3 skoka), Veličković 33 (6 skokova, 7 asistencija, 4 osvojene lopte, index 33), Stojković 2, Nedeljković, Dojčinović 4 (9 skokova), Marić 14 (7 skokova), Prica 16 (7 skokova), Prokić 5, Ilić.

U 13. kolu, poseldnjem u prvom delu prvenstva, Zdravlje u Leskovcu dočekuje BKK Radnički iz Beograda.